Фічери

В Києві відбудеться аудіопрогулянка, що висвітлює тему секс-роботи

4 червня, 2021

«Зникла подруга» – це аудіотур Києвом, який висвітлює тему секс-роботи в історичній ретроспективі. У фокусі: присутність жінки в просторі міста, погляд іншого, актуальний стан сфери секс-послуг  та її локальна історія. В червні авторка ідеї Марія Борисова розкаже локальну історію та проведе слухачів вулицями коло метро Олімпійської, річки Либідь, вздовж вулиці Ямської, що була осередком борделів у Києві кінця 19 та початку 20 століття.
 
Історія заснована на реальних даних – аналізі історичних, статистичних і літературних матеріалів, а також інтерв’ю. Таке поєднання дасть відчуття занурення та присутності. Жіночий голос розповідатиме слухачам факти з сьогодення секс-робітниць, переплітаючи їх з уривками відомих романів та щоденників. Документальна інформація обрамлена вигаданим сюжетом: у головної героїні раптово на кілька тижнів зникає подруга.

Образ зниклої подруги – метафора невидимості проблем із правами людей, які з різних причин надають секс-послуги за гроші. Частина дівчат у цій сфері вимушені довгий час знаходитися в квартирах, куди приходять клієнти. При цьому в більшості з них є дім в інших містах. Тож на час роботи секс-працівниці фактично зникають зі своїх домівок, іноді без попередження рідних. А потім повертаються, як за позмінної роботи. Проєкт – спроба посприяти детабуюванню теми секс-роботи, виведенню її за рамки стереотипних моралізаторських наративів та створенню підґрунтя для здорового суспільного діалогу навколо вирішення цієї проблеми в Україні. 

«Я хочу звернути увагу на те, що мені важливо. Хочу говорити про актуальний рівень насильства і про стан, в якому існують жінки, які займаються сексом за гроші. Навіть існування слова «шлюха» як образи в нашій мові вже є підґрунтям того ставлення до цілої групи людей, за якого клієнт вважає нормальним вдарити, а поліція не допомагає,» – розповідає сценаристка прогулянки Марія Борисова. Вона сподівається, що команді вдалося створити безсторонню розповідь і наголошує, що прогулянка ні заохочує, ні романтизує, ні засуджує, ні жаліє.
 
Аудіопрогулянка дасть можливість поглянути на знайомі вулиці міста з невідомого раніше ракурсу. Протягом червня відбудеться 8 прогулянок: щосуботи 5, 12, 19 та 26 червня о 16:00 та 18:30. Слухачі можуть обрати з двох версій – українською та англійською мовами. Прогулянка реалізується в межах проєкту «Зникла подруга: аудіотур про секс-роботу в Україні» ГО Точка дотику (за підтримки HBCE) та у партнерстві з театральною компанією Pic Pic, що працює з форматом аудіотуру. За розкладом можна слідкувати на сторінках цих організацій.  

Команда проєкту: Марія Борисова – авторка ідеї, сценаристка, Діма Левицький – режисер, Анастасія Гернега – менеджерка проєкту, Оксана Леута – акторка, Віра Кравченко – акторка, Іван Скорина – аудіооформлення, Євген Якшин – дизайнер, Серафима Бріг – перекладачка.

Авторка ідеї і сценаристка:
Марія Борисова, 25 років, культурологиня, Національний університет «Києво-Могилянська академія». З 2014-го працює у мистецьких, освітніх та дослідницьких проєктах, серед яких проєкт документального урбаністичного кіно про Київ UrbanReflections. Також працювала у Центрі урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія». Проводить екскурсії Києвом з 2018-го року. З травня 2020 року є менеджеркою проєктів у ГО «Місто-сад», з грудня – працює з командами старшокласників в рамках проєкту «Створюємо мистецтво в шкільному саду».

Проєкт відбувається за підтримки HBCE Grant Program / Програма ґрантів НВСЕ 
 Share: