Bereznitsky Art Foundation: Давид Чичкан. Портрети, які говорятьМистецький Арсенал: Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо! — 18/09The Naked Room: Ескізи монументального — 13/11PinchukArtCentre: Виставка 20-ти номінантів Премії PinchukArtCentre 2020 — Крапка, лінія, можливості — 11/09

Солодке мистецтво. Голландський музей придбав скульптуру із цукрових кубіків

10 квітня, 2020
Cкульптура-автопортрет Томаса Фрідмана / Фото: stephenfriedman.com

Cкульптура-автопортрет Томаса Фрідмана / Фото: stephenfriedman.com

Голландський художній музей Ліссера (Lisser Art Museum) придбав скульптуру-автопортрет американського концептуального художника Томаса Фрідмана. Робота в повний зріст виконана з декількох тисяч кубиків цукру. Скульптор зобразив себе в розслабленій позі, однак матеріал і структура фігури нагадують, наскільки вона тендітна.

«Ми вже багато років пускаємо слюні на цю скульптуру. Це відмінна робота одного з найбільш шанованих сьогодні американських художників і ідеально підходить для колекції LAM. Тепер вона отримає почесне місце в музеї», — розповів директор музею Сітске ван Зантен.

Фрідман часто використовує у своїй творчості повсякденні матеріали, будь то полістирол, картон, власне волосся, мило або жувальна гумка. Так художник змушує людей по-іншому дивитися на звичайні продукти в своїх будинках. Ван Зантен переконаний, що після огляду його автопортрета глядачі стануть інакше сприймати цукор у себе в філіжанці чаю чи кави.

Вартість придбаного експонату адміністрація музею не розголошує.

Share: