Фічери

Скільки заробляє куратор? Нове дослідження закликає до прозорості оплати праці у світі мистецтва

1 жовтня, 2020
Джерело: Professional Organization for Women in the Arts

Нове дослідження пролило світло на світові зарплати в мистецтві. Перше опитування заробітної плати POWarts спирається на дані з дослідницької вибірки 997 працівників мистецтва (з 2551 респондентів) — як чоловіків, так і жінок. Його результати вимагають прозорості зарплат у світі мистецтва.

Одне з даних досліджень, що було проведено минулого року за допомогою онлайн-опитувальника, свідчить про те, що ступінь магістра не може бути безпосереднім ключем до успіху в мистецтві. Опитування показало, що він не помітно покращив заробітну плату — 62 000 доларів для тих, хто має ступінь магістра, та 60 000 доларів США для ступеня бакалавра. Зарплатня для докторантів становила 73 500 доларів США. «Ступінь магістра може бути новим базовим рівнем для професіоналів мистецтв, — зазначається в дослідженні, — але це не робить істотного впливу на середню зарплату». 

Лише 0,9% не мали ступеня бакалавра. Більше 7% мали докторську ступінь, а 58,38% мали магістерську. Учасники надавали інформацію про компенсації, ролі, обов'язки та пільги — поряд із віком, статтю та расою (89,27% учасників були жінки). У ході дослідження було проведено опитування заробітної плати на кураторських посадах, яка коливалася від середньої зарплати в 46 000 доларів США для кураторського асистента до 73 000 доларів США для куратора. Дослідження виявило порівнянну середню початкову заробітну плату між комерційним та некомерційним секторами — 36 750 доларів США у першому та 35 500 доларів США у другому. Але, дивлячись на середню зарплату за віковою групою, виявилися розбіжності: у віковій категорії 55–64 років вона зросла до 132 500 доларів США для комерційних структур та 81 000 доларів США для некомерційних організацій.

Деталі щодо заробітної плати залишаються делікатною темою: 1019 анонімних респондентів опитування відмовились розголошувати свою зарплату. 

Джерело: frieze.comShare: