Фічери

Президентку Бієнале у Кванджу звільнено через звинувачення у трудових та словесних знущаннях

2 червня, 2021
Сунджунг Кім. CHOI.OK.SOO

27 травня Фонд бієнале у Кванджу оголосив про те, що його президентку останніх чотирьох років Сунджунг Кім буде замінено після закінчення терміну дії її контракту наприкінці червня.Таке рішення було прийняте після трудової суперечки між Кім та профспілкою Бієнале. Фонд сформує комітет з пошуку нового директора, який би очолив найважливішу міжнародну бієнале мистецтв Південної Кореї.

26 квітня, за два тижні до закриття фестивалю, профспілка бієнале Кванджу опублікувала заяву, в якій звинувачувала Кім у трудових та словесних знущаннях та несправедливому звільненні. Згідно з заявою, суть цих проблем полягає у гейпджілі - корейському терміні зарозумілої поведінки начальника - а також у незнанні трудового законодавства щодо кадрових заходів та приватизації фонду. Зараз інцидент розслідується міською владою Кванджу, і справа ще не завершена. Також спілка подала скарги до Комісії з питань боротьби з корупцією та громадянськими правами, Управління з прав людини Кванджу та Національної комісії з прав людини. Кім заперечує будь-які протиправні дії.

Представник профспілки сказав Джонам Ільбо, "На відміну від гарної міжнародної репутації Бієнале Кванджу, персонал страждає від відсутності вмілого керівництва, відсутності принципів та прозорості в операціях, а також невиконання своїх обов'язків та зловживання владою з боку керівників HR-команди". Перед початком розслідування голова спілки, який також є керівником виставкової групи, стверджував, що його переслідували як всередині Фонду, так і за його межами через заяви проти керівництва Кім. Це призвело до його відставки 1 травня, після чого 5 травня відбувся відхід іншого члена профспілки. Обидва були негайно усунені з посади в дні відставки.

Кім була призначена президентом Бієнале у 2017 році, в минулому вона виконувала обов'язки співкураторки дев'ятої бієнале у Кванджу у 2012 році, та була уповноваженою Корейського павільйону на Венеціанській бієнале 2005 року. Окрім того, під час свого перебування на посаді Кім була головною кураторкою бієнале у Кванджу у 2018 році "Уявлені кордони". У 2020 році Кім була на 72 місці в рейтингу найвпливовіших діячів сучасного мистецтва у світі за версією ArtReview. 

Надалі, Фонд бієнале Кванджу планує створити комітет, який би визначив призначення наступного президента Бієнале, шляхом двох раундів відбору, які включатимуть пряму кандидатуру мера Кванджу Лі Йонг Сеопа та кандидатуру від Голови Фонду або зовнішнього державного органу. Коментуючи набір персоналу, керівник міського департаменту культури й туризму Кванджу Кім Джун Янг заявив: "Призначення наступного представника буде прозорим, справедливим та об'єктивним".

Джерело: ArtAsiaPacificShare: