Фічери

Відкриття одразу трьох виставок у PinchukArtCentre

14 лютого, 2021

27 лютого відриваються одразу три виставки в PinchukArtCentre: «Камінь б'є камінь» — персональна виставка Нікіти Кадана, групова виставка українських митців «Згадати той день коли» та персональна виставка Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського «Хвостосховище» в рамках PAC UA.
Виставки відкриті до відвідування до 15 серпня.


«Камінь б'є камінь» — персональна виставка Нікіти Кадана

У центрі творчості Нікіти Кадана лежить історичне минуле в формі ідеологій, мистецтва та актів політичного насилля. Він занурюється в роботи (українського) авангарду та взаємодіє з історією минулого сторіччя в Україні. З цієї точки зору видається природним, що його перша масштабна персональна виставка в Україні, «Камінь б'є камінь», починається зі «спогаду», переданого в вигляді інтуїтивної мистецько-історичної рефлексії, здебільшого через роботи тих, кого відносять до українського авангарду.

Через всю виставку проходять теми щодо історичних подій, об'єктів та композицій, які художник наново інтерпретує в рамках сучасної гострої потреби протистояння геополітичним поразкам, праворадикальним ідеологіям та неоліберальним силам. З гострим відчуттям актуальності Кадан продовжує говорити про історію як про актуальне сьогодення. Проте виставка виходить за рамки історичних фактів, розглядаючи політичне насилля, закладене в бінарні світогляди. І робить предметом художнього висловлювання саме питання пам'яті, виставляючи напоказ та протиставляючи політичні рани, які були їй спричинені.

«Камінь б'є камінь» – це жодним чином не «історія, якою вона була»; це мотив, що спалахує в момент небезпеки – він освітлює наше сьогодення й спрямовує нас у майбутнє.

Виставка представлена в рамках роботи Дослідницької платформи PinchukArtCentre.

Куратор виставки: Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre. Асистентка куратора: Катерина Яковленко, кураторка публічних програм PinchukArtCentre. Архітекторка та дизайнерка експозиції: Дана Косміна.


Групова виставка українських митців «Згадати той день коли»


«Згадати той день коли» демонструє блискавичну швидкість, з якою Україна змінювалася протягом останніх трьох десятиліть. Ця історія — складна, нелінійна та суперечлива. В ній представлені українці різних поколінь, які знаходяться між (небажаним) минулим і непевним майбутнім; між свободою, демократичними цінностями, відкритістю та потребою боротися проти внутрішніх та зовнішніх ворогів, корупції та браку прозорості.

«Згадати той день коли» зіставляє роботи різних поколінь, охоплених цією боротьбою, тими, хто працює над темами відчуження, колективної тривоги та історії, як антиутопічної провісниці майбутнього. Роботи останніх років неможливо розглядати, не згадавши та не переживши заново Перебудову чи бурхливі 90-ті роки. При цьому, виставка пропонує поглянути на історичні роботи через спектр сьогоднішніх соціополітичних викликів.

«Згадати той день коли»  це перший проєкт нової серії виставок, за основу яких взято колекцію українського мистецтва PinchukArtCentre. Ці виставки обєднуватимуть роботи з колекції, яка в основному зосереджена на мистецтві 90-х та початку 2000-х років, з новими спеціально створеними чи наданими для виставки нещодавніми роботами.

Виставка представить роботи Юлії Бєляєвої, Сергія Браткова, Олега Голосія, Анни Звягінцевої, Саші Курмаза, Павла Макова, Олександра Ройтбурда, Олега Тістола, Романа Хімея та Яреми Малащука, Лесі Хоменко та Василя Цаголова.

Куратор виставки: Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre. Асистентка куратора: Ксенія Малих, керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre. Архітекторка та дизайнерка експозиції: Дана Косміна.


Персональна виставка Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського «Хвостосховище» в рамках PAC UA

Персональна виставка Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського «Хвостосховище» в рамках PAC UA, програми PinchukArtCentre, що має на меті інвестувати в створення нових робіт та забезпечувати кураторську та інституційну підтримку українським митцям.

Нова робота Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського представлена у формі Музею людської цивілізації, створеного в майбутньому, вже після її загибелі.

Музей присвячено майбутній археології хвостосховища в Кривому Розі. Хвостосховище – це комплекс спеціальних споруд, призначений для зберігання радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин. Робота торкається теми відповідальності людини перед земними ресурсами та химерних форм, яких можуть набути сліди перебування людської цивілізації на Землі.

Даніїл Ревковський і Андрій Рачинський – художники з Харкова, народились в 1993 р. (Даніїл Ревковський) і в 1990 р. (Андрій Рачинський). Живуть і працюють у Харкові. Використовують такі медіа як відео, фотографія та інсталяція. 

Куратор виставки: Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre.Share: