Фічери

Можливість взяти участь в національному дослідженні української художньої спільноти

19 липня, 2021

Бюро системних рішень BUT розпочало соціологічне дослідження «Статистичний портрет молодо_ї художни_ці» — довгострокового проєкту з дослідження стану і розвитку мистецького середовища в Україні.
Основна мета проєкту — створити аналітичний інструмент, що впливатиме на можливості для художни_ць і художнього середовища та сприятиме поінформованій розбудові програм підтримки візуального мистецтва.
Взяти участь в дослідженні та заповнити анкету можна за посиланням.

Як зазначено в релізі проєкту:
«Завдяки преміям, конкурсам та фестивалям для молодих митців слово «молодий» закріпилося на практиці та часто сприймається нами некритично. Вперше в Україні дослідження порушує питання про те, що означає категорія «молодий» для митців, а також зосереджується на визначенні умов роботи та можливостей розвитку для художників та художниць.

Для чого це потрібно:

Наші уявлення про стан художньої спільноти та її інфраструктуру фрагментарні та базуються на припущеннях, які ніхто не перевіряв. Дослідження допоможе зрозуміти, як стають художниками та що заважає розвиватись у професії; які можливості ефективні та чого бракує.

Результати мають стати прикладним інструментом для впливу на систему підтримки митців і художнього середовища на основі актуальних даних, на додачу до гіпотез окремих інституцій та професійних спільнот.»

Результати дослідження будуть опубліковані у жовтні 2021 року.
 

«Статистичний портрет молодо_ї художни_ці» є складовою довгострокового проєкту Бюро системних рішень BUT (Поліна Городиська, Марія Задорожна, Вероніка Селега, Ольга Тихонова), що втілюється спільно з Юлією Гнат у співпраці з аналітичним центром Cedos та дослідницькою агенцією Info Sapiens. Медіапартнер проєкту — газета ВОНО.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду.Share: