Фічери

Іспанська поліція перехопила підробки Ель Греко, Гойя та Модільяні, які намагались продати за 12,5 млн євро

31 березня, 2021

Поліція Іспанії перехопила три підроблені картини, приписані Ель Греко, Франсіско-Хосе де Гойя та Амедео Модільяні. Підроблені полотна виявили через колекціонера з провінції Толедо, який мав намір продати твори як оригінали на суму 12,5 млн євро, повідомляє група історичної спадщини поліції Женералітату Валенсії.

Продавець, ім'я якого не повідомляється, нібито працював із численними артдилерами, пропонуючи їм роботи на продаж у Швейцарії, Мексиці та Німеччині в обмін на 10-відсоткову комісію.

Найдорожчим об’єктом стало факсиміле Модільяні — погрудний жіночий портрет, який намагались продати за 8,5 млн євро. Він містив підроблений підпис художника на зворотній стороні та сфальсифіковані документи автентичності. Тим часом роботи Ель Греко та Гойя коштували по 2,5 млн євро та 1,5 млн євро відповідно. Експерти Національного музею Прадо та Сефардського музею Толедо визнали ці картини підробками.

Усі три твори мистецтва були вилучені поліцією, а результати розслідування та технічні звіти музеїв, були передані іспанському суду.

Джерело: news.artnetShare: