Фічери

Джефф Кунс та Центр Помпіду програли апеляцію у справі про плагіат

26 лютого, 2021
Elisabeth Bonamy, Franck Davidovici, and William Klein's "Fait d'Hiver" ad campaign for Naf Naf (1985).

Центр Помпіду в Парижі та художник Джефф Кунс програли апеляцію за позовом фотографа Франка Давідовичі, який у 2015 році стверджував, що Кунс скопіював зображення, яке Давидовичі зняли для французької марки одягу Naf Naf у 1985 році. Рішення, ухвалене апеляційним судом у Парижі, підтверджує рішення 2018 року, яке визнало Кунса та музей винними у порушенні авторських прав.

В рекламі 1985 року було зображено дівчину, яка лежала на спині в снігу, а свиня, з маленьким барильцем на шиї, нюхала їй волосся. Скульптура Кунса "Fait d'hiver" 1988 року показала схожу сцену, яка відрізнялася тим, що дівчина була менше одягнена, і пара маленьких пінгвінів стояли біля свині, спостерігаючи за тим, що відбувається. Робота була частиною знаменитої серії Кунса «Банальність», яка демонструвала навмисно химерні образи на основі фотографій, побачених у ЗМІ.

Давидовичі дізнався про скульптуру у 2014 році, коли побачив її в каталозі ретроспективної виставки Кунса в центрі Помпіду в Парижі (виставка приїхала з Музею американського мистецтва Вітні). Наступного року він подав позов, вимагаючи відшкодування збитків у розмірі 352 000 доларів та проханням вилучити скульптуру. Постанова 2018 року присудила йому 152 000 доларів, які повинні були заплатити Кунс та Помпіду, але без вилучення скульптури. Тоді видавця каталогу виставки оштрафували на 2400 доларів.

Апеляцію Кунса і Помпіду було відхилено, суд додатково підняв суму, належну Давидовичу, до приблизно 231 000 доларів. Також суд передбачив, що якщо Кунс або Помпіду продовжуватимуть використовувати зображення роботи на веб-сайті будь-якої зі сторін, правопорушник повинен буде сплатити Давідовичу 700 доларів на день за використання картинки. Видавцю каталогу також збільшили штраф до 17 000 доларів.

Джерело: ARTFORUMShare: