Фічери

Човен-мігрант Крістофа Бюхеля нарешті повертається на Сицилію після виставки Венеційської бієнале 2019 року

24 квітня, 2021

Розбите рибальське судно, виставлене швейцарсько-ісландським художником Крістофом Бюхелем на Венеційській бієнале 2019 року у якості інсталяції під назвою Barca Nostra, нарешті повернуто з Венеції до сицилійського міста Аугуста, його законному власникові. Судно стало смертоносним символом середземноморської міграційної кризи після того як перекинулося біля узбережжя Лівії 18 квітня 2015 року. За оцінками, на борту було біля 1000 мігрантів, які намагалися перетнути Середземне море та потрапити до Європи; серед них вижило лише 28 чоловік.

Уряд Італії вилучив судно в червні 2016 року в ході криміналістичного розслідування для встановлення ідентифікації жертв, а пізніше його було врятовано зі сміття муніципальною радою Аугусти. Місцеві чиновники та група громадян зрештою мають намір створити меморіальний сад, присвячений трагедії.

У 2019 році міська рада підписала контракт з Бюхелем, щоб дозволити художнику взяти корабель на один рік для демонстрації в Арсеналі, історичній верфі, що перетворилася на виставкове місце. Угода «передбачала, що всі витрати на транспортування човна до Венеції, а потім повернення його на Сицилію повинні бути оплачені художником», — заявила речниця Бієнале The Art Newspaper у грудні минулого року. 

У грудні 2020, понад рік після завершення Бієнале 2019 року, сицилійський муніципалітет закликали Бюхеля виконати його зобов'язання та перевезти судно назад до Аугусти. Джерела, наближені до проєкту Barca Nostra, пояснюють затримку повернення човна до Аугусти структурними пошкодженнями опорної люльки. Зараз New York Times повідомляє, що човен перевезли на баржі та буксирі з Венеції тиждень тому. Очікується, що він пройде технічне обслуговування, і група активних громадян міста продовжить розробку планів щодо «саду пам’яті».

Джерело: The Art NewspaperShare: