/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

За орача Ван Гога заплатили на аукціоні в Нью-Йорку понад 810 кг американських Франклінів

11
Вінсент Ван Гог, «Зоране поле і орач», 1889 / Фото: christies.com

Вінсент Ван Гог, «Зоране поле і орач», 1889 / Фото: christies.com

На нью-йоркському аукціоні Christie’s продали картина Вінсента Ван Гога «Зоране поле і орач» за $ 81,3 млн. Полотно було створено голландським художником в 1889 році, за рік до смерті.

Боротьба за відоме полотно на вечірніх торгах 13 листопада тривали всього чотири хвилини. Максимальна сума була запропонована по телефону покупцем, ім’я якого поки залишається невідомим. Стартова ціна полотна становила $ 50 мільйонів.

На картині зображено поле, яке художник спостерігав з вікна психіатричної лікарні Сен-Поль в Сен-Ремі-де-Прованс, в якій Ван Гог проходив лікування. Робота над полотном була розпочата в кінці серпня 1889, а закінчена 2 вересня.

Картина мало не побила ціновий рекорд серед проданих на аукціоні полотен Ван Гога. До теперішнього моменту його утримує «Портрет доктора Гаше», проданий в 1990 році за 82,5 мільйона доларів.

В ході торгів цього вечора на Christie’s пішли з молотка також абстрактне полотно Фернана Леже Contraste de forms, за яке заплатили 70 мільйонів, і картина Рене Магрітта L’empire des lumieres, що обійшлася новому власнику в 20,5 мільйона.

Читайте: У Лондоні за один вечір двічі був встановлений ціновий рекорд на Кандинського

14.11.2017

Схожі записи