/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

За допомогою телепередачі на ВВС знайдено старовинну картину вартістю $ 450 тисяч

25
Фото: bbc.co.uk

Фото: bbc.co.uk

За допомогою англійської передачі Antiques Roadshow, що странслюється на ВВС, журналістам вдалося розшукати картинку художника Лоуренса Альма-Тадеми, яка вважалася загубленою останні 100 років.

Картину голландського художника XIX століття Альма-Тадеми вже визнали найціннішою знахідкою за всю історію передачі. На ній зображений голландський офортист і друг художника Леопольд Льовенстам. Як стверджують мистецтвознавці художник подарував її в 1883 році на весілля Леопольду. Експерти оцінили знайдений шедевр від $ 300 до 450 тисяч.

Читайте: У США випадково знайдено загублений квітковий натюрморт Поля Гогена

Портрет не з’являвся на публіці з 1913 року і, як всі думали, що його було давно втрачено. Але раптом правнук офортиста приніс портрет на аукціон для його оцінки. Він був явно шокований, почувши вартість полотна, але заявив, що не планує продавати роботу.

Альма-Тадема народився в Бельгії, на початку Франко-пруської війни переїхав до Лондона. Три роки по тому Королева Вікторія зробила його та його дружину британськими жителями. Згодом він став одним з найуспішніших і найбільш високооплачуваних художників свого часу.

Читайте: На аукціоні продавали стародавню картину, яку колись викрали із львівського музею

У 2010 році одне з полотен Альма-Тадема під назвою «Ходіння Мойсея» було продана на аукціоні Sotheby’s в Нью-Йорку за $ 36 мільйонів. Це рекордна вартість для живопису вікторіанської епохи.

26.09.2016

Схожі записи