/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Японський власник інтернет-магазину купив картину Баскії за рекордні $ 110,5 млн

554
Колекціонер Юсаку Маедзава на фоні придбаної картини Баскія / Фото: instagram.com/yusaku2020

Колекціонер Юсаку Маедзава на фоні придбаної картини Баскія / Фото: instagram.com/yusaku2020

Безіменна картина американського художника-неоекспресіоніста Жан-Мішеля Баскія продана на вечірніх торгах сучасного мистецтва Sotheby’s в Нью-Йорку за $ 110,5 млн. В результаті чого ця сума стала рекордною для роботи Баскія.

Торги тривали протягом десяти хвилин між декількома покупцями і в кінцевому результаті полотно дісталося відомому японському мільярдеру засновниу найбільшого в Японії інтернет-магазину стильного одягу Юсаку Маедзаві. Підприємець запевнив, що картина Баскія буде розміщена в музеї його рідного міста Тіба. Полотно було створено в 1982 році, на ньому зображено чорний череп на блакитному тлі, художник виконав його олійною, акриловою та аерозольною фарбами.

Читайте: У Нью-Йорку продали картини Твомблі і Бекона більш ніж за $ 50 млн

«Коли я побачив цю картину, мене просто переповнили емоції і почуття подяки за можливість відчувати любов до мистецтва, — пояснив своє рішення Маедзава представникам аукціонного дому. — І я дуже захотів, щоб якомога більше людей у ​​всьому світі змогли випробувати подібні переживання — незалежно від їх віку та походження, а також того, чи є вони колекціонерами чи ні. Ця картина займе центральне місце музею в моєму рідному місті Тіба, але до цього я планую показати її всьому світу, на різних виставках і експозиціях, оскільки вона залишалася недоступною для публіки більше 30 років, — говорить підприємець. — Я дуже сподіваюся, що картина доставить стільки ж радості людям, як і мені, і що цей шедевр 21-річного Баскія послужить натхненням ще для багатьох наших майбутніх поколінь».

Читайте: Топ 10 найдорожчих лотів світового мистецтва 2016 року

В останній раз ця картина Жан-Мішеля Баскія виставлялася на торги в 1984 році, ще за життя автора. Тоді вона була продана за $ 19 тисяч. Всі ці роки картина зберігалася в одній з приватних колекцій. Попередній рекорд для робіт Баскія становив $ 57,3 млн, коли в травні 2016 року одну з його картин також придбав Юсаку Маедзава.

19.05.2017

Схожі записи