/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Втілюючи Місію. Зазирни в Майбутнє: Сергій Гайдайчук (CEO Club Ukraine)

60
Сергій Гайдайчук, засновник та президент CEO Club Ukraine

Сергій Гайдайчук, засновник та президент CEO Club Ukraine

Однією з проблем пострадянських країн є те, що влада і бізнес досі вважають культуру слабкою дотаційною сферою, нездатною продукувати конкурентоспроможні твори та генерувати нові цінності. Проте у світі мистецтво давно стало комерційним, а його взаємозв’язок з іншими видами суспільної діяльності – очевидним. Ставши на шлях змін, з 18 – 20 квітня у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» стартуватиме друга сесія дослідницького проекту «Втілюючи Місію. Зазирни в Майбутнє», створена за ініціативи бізнесмена Ігоря Степанова (засновника європейської компанії Sicore і CEO агентства STEPANOV). Метою є формування якісної платформи для комунікації між представниками арт і бізнес-спільноти. В рамках проекту «Втілюючи місію» журналіст Роксана Рублевська запросила учасників, керівників компаній-лідерів вітчизняного ринку, аби разом відшукати нові шляхи взаємодії мистецтва і бізнесу. В однойменній серії бесід кожен з успішних брендів розповідає про ідеологію і свідомість власної компанії, її участь у проекті та внесок у розвиток української культури. 

Сьогоднішнім героєм став Сергій Гайдайчук, засновник та президент CEO Club Ukraine – спільноти, що об’єднує CEO та власників середнього і великого бізнесу для розвитку, спілкування, співпраці.

Розумію, що ваша компанія дещо відрізняється від типу компаній інших учасників, адже є бізнес-клубом. Проте все ж таки, чи здійснила вона перехід від звичайної бізнес-моделі до високоефективної, що стосується саме організації робочого процесу?

Ви все правильно зрозуміли, ми – не зовсім бізнес-компанія. CEO Club – це спільнота, що об’єднує керівників бізнесу. Щодо ефективності робочого процесу, то з самого початку ми впровадили досить нестандартний підхід, що полягає у відсутності контролю персоналу. Всі знають мету і працюють на результат.

Що для вас означає поняття «свідома компанія»? Що необхідно для розвитку свідомого бізнесу в Україні?

Всі члени команди свідомої компанії мають спільні цінності, присвятивши себе великій натхненній ідеї і усвідомлюючи її глибинний сенс. Правильні люди і їх величезна довіра – головні складові свідомого бізнесу. Так створюється колектив, який може працювати роками, розуміючи своє покликання. Я впевнений, що у 21 столітті недоцільно конкурувати за цінних співробітників грошима, адже їх завжди може перекупити будь-яка міжнародна корпорація. Потрібно об’єднати людей навколо гідної справи, сформувавши таку атмосферу, яка не продається за жодні кошти. Усвідомленість дій і намірів – одна з ключових цінностей, на якій ґрунтується діяльність CEO Club. Кожен учасник процесу щиро вірить у велику місію нашої спільноти.

DSC_3049

Яка місія вашої компанії?

Місія CEO Club формувати прогресивний клас бізнесменів, які готові до постійного самовдосконалення, усвідомлюють зв’язок між компанією та навколишнім світом, розуміють цінність чесного імені в довгостроковій перспективі. До речі, ми не приймаємо до клубу людей із поганою репутацією, «темним» минулим, скільки б грошей вони не обіцяли за членство. Таким чином, CEO Club впливає на культуру ведення бізнесу в Україні. Якщо ти хочеш потрапити в поважні закриті спільноти – будь по-справжньому сильним гравцем, дотримуйся світових стандартів. Сьогодні не можна по-іншому: потрібно пред’являти до себе і свого оточення найвищі вимоги.

Як вам вдалося сформувати цінності, які об’єднували б усіх співробітників компанії?

Певно, вони були закладені в мені завжди. В момент, коли я вирішив утворити спільноту, цінності допомогли об’єднатися з тими, хто їх розділяв. Тому наше співтовариство існує давно і динамічно розвивається попри кризове соціально-політичне становище. Ми фокусуємося не на виробничих обсягах, не на статусі власників і не на їх популярності. Нам важлива порядність, вміння мріяти і досягати неможливих, на перший погляд, показників. Спочатку в клуб входило близько 10 учасників. Згодом ми відбудували систему, яка дозволяє проводити необхідну селекцію. Все починається зі збору рекомендацій, далі – опитування всіх діючих членів клубу з приводу затвердження кандидатури майбутнього учасника. Наразі в CEO Club входять близько 170 підприємців. Сила колективного працює бездоганно: учасники розуміють, що неправильне оточення створює для них обмеження, певну «стелю», далі якої не стрибнеш.

Ми знаємо, що успішні промисловці 19-20 століття залишилися в історії завдяки підтримці мистецтва. Яким, на ваш погляд, є взаємозв’язок між бізнесом і мистецтвом сьогодні?

Давайте визначимося, що ж таке мистецтво, адже сьогодні це поняття всі розуміють по-різному. Для мене це реалізація нестандартних ідей шляхом використання різних художніх технік. Наразі формується нова плеяда підприємців, які виходять за рамки традиційного уявлення про бізнес. Вони починають взаємодіяти із провідними інтелектуалами, людьми мистецтва, переймаючи від них вміння мислити в інакший спосіб. Мені здається, що креативні індустрії здійснюють шалений вплив на бізнес, адже кожна компанія хоче запам’ятатися, виділитися, здивувати. Всі вони усвідомлюють, що тільки бізнес з душею, людяністю, вищим сенсом здатен конкурувати і викликати довіру. Мистецтво стає світоглядом, новим способом філософськи сприймати та генерувати життя.

Чому, на вашу думку, існує певне напруження між бізнес-спільнотою та представниками арт-середовища?

Це напруження викликає різниця світоглядів. Професіонали креативних індустрій бачать те, чого не відчувають інші. Бізнес – завжди прагматичний, це люди із чіткими термінами, алгоритмами, цифрами і термінами. Вони дивляться на світ через призму виключного раціоналізму, часто не звертаючи увагу на емоції та переживання. Я не вважаю, що бізнесмени в Україні сприймають діячів мистецтва як прохачів, адже вони настільки далекі один від одного, що майже ніколи не перетинаються. Культура взаємодії цих двох сфер тільки починає формуватися  в нашому суспільстві. Українські підприємці лише нещодавно «народилися» та почали розумітися на ринковій економіці, завдяки чому задовольнили свої початкові потреби. Зі свого боку CEO Club періодично проводить заходи, пов’язані з мистецтвом, і ці заходи відвідують 5-10% членів клубу, – для мене це показник. Звичайно, необхідно продовжувати займатися просвітницькою роботою, але це дуже довгий і кропіткий процес, часто навіть невдячний. Мені здається, є об’єктивні етапи розвитку суспільства, які неможливо не враховувати. Західні бізнесмени інвестують в мистецтво, адже капітали там засновані 200-300 років, отже, з’являється вільний час, потреба у самовираженні, благодійності.

Чому для вирішення бізнес-завдань потрібно залучати людей мистецтва?

Потрібно залучати людей, які по-різному дивляться на світ, і чим щільніше ми будемо співпрацювати із професіоналами креативних індустрій, тим багатогранніше і глибше стане розуміння підприємців власного майбутнього. Бізнес – це еволюція живого організму в просторі і часі, а іноді на еволюцію важливо подивитися очима несхожих на тебе людей, аби розширити кордони власної свідомості.

Чи погоджуєтеся ви з твердженням, що культура підтримує організацію, дозволяє знайти і втілити в життя її стратегію, виконати місію, що саме вона впливає на успіх компанії, адже демонструє людський капітал. Якщо так, то чому?

Запитання – непросте, адже культура є різною. На мій погляд, це набір світоглядів, традицій, цінностей, через які певне суспільство розуміє світ і взаємодіє з іншими народами. Я не розглядаю культуру як єдине явище для всіх націй. Якщо ти працюєш на певній території, то повинен стати її органічною частиною, аби зрозуміти її більш цілісно. На щастя, світ стає дедалі прозорішим, тому культура починає впливати на бізнес значно більше, адже є уособленням інтересів розвиненого суспільства, що підштовхує чинити правильно.

 Чому вирішили брати участь у проекті «Втілюючи Місію. Зазирни в Майбутнє»?

Мені здається, цей досвід є досить цікавим, адже я вважаю, що кожна компанія є живим організмом, живою істотою, і тому відрізняється від іншої, навіть якщо працює в одному сегменті. Ігор Степанов вигадав чудову річ: звернутися до індивідуальності окремо взятого бізнесу і висловити її через художній образ. Тоді ми бачимо, що це не просто 20 різних компаній, які заробляють гроші, а окремі особистості зі своїми характерами, цінностями і місіями.

Чи відкриті ви до експериментів художника? Які ваші очікування?

Так. Наразі я не є експертом у мистецтві, адже тільки починаю знайомство із ним, тому давати оцінку діям митця з мого боку буде некоректно. Я щиро вважаю, що у світі є місце будь-якій новій ідеї, погляду, експерименту.

Чи маєте намір надалі продовжувати взаємодіяти з культурним сектором після закінчення сесії проекту? Якщо так, то яким чином? Можливо, це буде формування унікальної корпоративної колекції, проведення лекцій з мистецтва для співробітників чи позиціонування філантропічних інтересів організації?

CEO Club абсолютно точно буде продовжувати робити різноманітні культурні заходи, ведучи просвітницьку діяльність для спільноти і суспільства. Яким результат стане надалі – не беруся сказати.

Які ваші власні уподобання у мистецтві?

Про уподобання слід говорити, якщо ти бачив все, або ж майже все. Сьогодні я активно вивчаю мистецтво, мені подобаються речі з прихованим філософським змістом, але надавати перевагу чомусь одному наразі я не можу. Швидше за все ще й тому, що сприймаю світ цілісно, не поділяючи на «чорне» і «біле».

Автор: Роксана Рублевская

10.04.2018

Схожі записи