/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Виставка Матвія Вайсберга «Штудії та Алюзії»

1

М. Вайсберг_Штудія до роботи Мікеланджело да Караваджо_Поклоніння пастухів

Київська галерея «Дукат» презентує персональну виставку відомого українського художника Матвія Вайсберга «ШТУДІЇ ТА АЛЮЗІЇ», яка триватиме з 16 березня по 17 квітня.

В експозиції буде представлено серію творів із циклу «Штудії», над яким автор почав працювати у 2005 році. Для митця штудія ― це своєрідне опрацювання класичних сюжетів, змальованих у хрестоматійних творах знаних майстрів європейського мистецтва. Це певне переосмислення, рефлексії на задану тему, в результаті чого народжується твір-алюзія.

Розповідаючи про штудії, Матвій Вайсберг зазначив: «Коли у мене народився син, його винесли з пологового будинку, і я вперше узрів його профіль, ― я зрозумів, що вже це бачив. Це був „Новонароджений“ Жоржа де Латура. Тоді я пішов на Петрівку, купив собі книжку і намалював його. Іноді хочеться повторювати улюблені сюжети. Це нормально, люди це роблять завжди. І художники ― тим паче».

Однією з перших і наймасштабніших штудій стала «Битва при Сан-Романо» до картини Паоло Учелло, який, ймовірно, і сам писав із взірця ― фрески Антоніо Пізанелло з Зали Великої Ради Палацу дожів. Цього року Матвій Вайсберг продовжив роботу над обраним багато років тому сюжетом, створивши штудії до інших двох полотен «Битви» Учелло. Загалом виставка налічує понад 20 творів ― як щойно створених, так і тих, що вже зайняли почесне місце у відомих приватних колекціях.

Також під час дії виставки, в рамках просвітницького проекту «Едукаторіум» відбудеться зустріч із митцем, де він розповість про роль класичного мистецтва в своїй творчості та про улюблених європейських класиків.

Виставка триватиме з 16 березня по 17 квітня 2016 року.

Адреса: вул. Рейтарська, 8Б,

галерея «ДУКАТ»Режим роботи з 11:00 до 19:00

10.03.2016

Схожі записи