/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Винахідник найрожевішого пігмента заборонив продавати його Анішу Капуру

31
Найрожевіший пігмент PINK

Найрожевіший пігмент PINK

Британський художник Стюарт Семпл винайшов новий рожевий пігмент і дозволив ним користуватися всім, крім Аніша Капура.

Таке рішення художника було зумовлене тим, що Аніш Капур монополізував самий чорний в світі пігмент Vantablack, що поглинає 99,96% світла. У березні 2016 представники Vantablack британської компанії NanoSystem повідомили, що скульптор Аніш Капур отримав ексклюзивні права на використання пігменту в художніх цілях.

Цей факт викликав справедливе обурення всіх небайдужих до чорного кольору художників. До них відноситься і британський автор Стюарт Семпл. Відповісти Капуру він вирішив його ж зброєю — позбавленням прав на окремо взятий пігмент.

Читайте: Українська художниця, картина якої спричинила плагіат-скандал у Фінляндії

Мова йде про рожевий пігмент PINK, який Семпл розробляв останні десять років спільно з виробниками фарб. Якщо чорний пігмент Капура поглинає майже все світло, то рожевий пігмент Семпла, навпаки, відображає. Він іскриться і світиться — свого роду антитеза поведінки Аніша Капура в арт-співтоваристві.

Сюарт Семпл дозволив користуватися своїм новим рожевим пігментом всім, за одним маленьким винятком. При покупці ви повинні підтвердити, що ви не є Аніш Капур, жодним чином не пов’язані з Анішом Капуром, не купляєте будь-які пігмент за дорученням Аніша Капура або за проханням помічника Аніша Капура.

23.11.2016

Схожі записи