/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Відомому американському актору підсунули копію картини

3

Картина Росса Блекнера в манхеттенському офісі Алека Болдвіна. Фото: nytimes.com

Американський актор Алек Болдвін звинуватив галеристу Мері Бун, що вона продала йому замість оригіналу копію картини художника Росса Блекнера.

Нью-йоркська галеристка Мері Бун уже декілька десятиліть займається організацією виставок Блекнера. На одну із них приблизно десять року тому було запрошено актора Болдвіна. Йому дуже сподобалася робота «Море і дзеркало» (1996), яка була надрукована на запрошенні.

Читайте: Художники поскаржилися на іспанський бренд Zara 

В той час картина перебувала в приватній колекції, попередній власник придбав її в 2007-му на аукціоні Сотбіс за $ 121 тисячу. У 2010 році Болдуін звернувся до Мері Бун з проханням зв’язатися з цим колекціонером і домовитися про перепродаж роботи йому. Через деякий час галеристка відповіла, що колекціонер не заперечує, але з урахуванням комісії власника і галереї, ціна на «Море і дзеркало» становила вже $ 190 тисяч. Актор погодився.

Через деякий час полотно було доставлено Болдвіну. Але той зразу помітив, що вона дещо відрізняється від цієї, що він запам’ятав, та й пахнула вона як нова. Зіставлення з фотографією оригінальної роботи, проданої на аукціоні, підтвердило його побоювання. Йому продали копію. Однак на цьому авторському повторенні стояла дата «1996» і навіть той же номер, що і на оригіналі. Актор звинуватив галеристку в свідомій підробці.

Читайте: Відомий британський художник змушений доказувати в суді, що картина не його

Мері Бун відповіла через адвоката, що Болдуін повинен був знати, що купує. «Болдуін неправий в тому, що це копія, це оригінальна і дуже хороша робота Росса Блекнера», — стверджує адвокат галеристки. Актор планує відстоювати до кінця свою правоту в суді.

Джерела: nytimes.com, artinvestment.ru, artslooker.com

18.08.2016

Схожі записи