/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Відомий британський художник змушений доказувати в суді, що картина не його

4
Пейзаж, що знаходиться в центрі судового процесу в Чикаго. Фото: The New York Times

Пейзаж, що знаходиться в центрі судового процесу в Чикаго. Фото: The New York Times

Один із найдорожчих британських художників Пітер Дойг змушений в американському суді доводити, що пейзаж, який йому приписують створений не ним.

Таке звинувачення було зроблено колекціонером Робертом Флетчером, який намагався продати картину на аукціоні. Внаслідок відсутності підтвердження авторства йому не вдалося цього зробити, і зараз він вимагає 5 мільйонів доларів від художника за моральний збиток.

Історія бере початок з 2011 року, якось друг колекціонера побачив на стіні у Флетчера роботу із підписом «Pete Doige 76» і зробив припущення, що автором може бути той самий Пітер Дойг, чиї роботи коштують кругленьку суму. Не довго думаючи, колекціонер уже почав рахувати прибуток від продажу роботи і надіслав її фотографію самому художнику, щоб цей підтвердив. Відповідь була для нього неочікувана. Пітер Дойг сказав, що робота гарна, але він до її створення не має жодного відношення.

Читайте: Нащадок російського мецената вимагає у США повернути йому картину Ван Гога

Колекціонер вирішив довести свою правоту в суді, стверджуючи, що придбав її за 100 доларів  у 1976 році у одного студента, який в цей час знаходився в одній із канадських в’язниць за зберігання наркотиків. Роберт в ці часи працював там наглядачем і наполягає, що тим самим студентом був Пітер Дойг. Як зазначає позивач британський художник спеціально заперечує своє авторство, щоб картина не була продана за високу ціну (в 2007 році одна з робіт Дойга була продана на Sotheby’s за $ 11,2 млн).

В свою чергу адвокати художника роблять все, щоб спростувати ці звинувачення. За їхніми словами вони не дозволять, щоб на арт-ринок з’явилася фальшивка та докладуть максимум зусиль, щоб не дозволити заплямувати добре ім’я британського живописця.

Читайте: Британці викупили знаменитий портрет Єлизавети І

Як зазначають експерти в галузі мистецтва і права, що це вперше в історії зустрічається ситуація, коли художник повинен був в суді доводити, що картина створена не ним.

12.08.2016

Схожі записи