Фічери

Виставка «Зміни» в рамках XI Міжнародної Трієнале Екологічного Плаката 4 Блок

29 квітня, 2021


22 квітня відбулося відкриття виставки «Зміни» у ЄрміловЦентрі у Харкові. На виставці представлені 950 постерів з 53 країн світу, що об’єднані за чотирма номінаціями – Екологічна свідомість, Ізоляція, Анімаційний плакат, Чорнобиль-Фукусіма: 35-10. Особливість цьогорічної експозиції в її екологічності — більшість робіт показані на цифрових носіях, а усі друковані постери після виставки підлягатимуть реюзу. Така гра на контрасті матеріальних і нематеріальних форм інформації покликана своїм форматом більш глибоко занурити глядача у проблематику питань. Експозиція проєкту розроблена студентами та кураторами Харківської школи архітектури, медійна частина виставки реалізована за підтримки Photinus studio (Лєра Полянскова, Іван Світличний, Макс Роботов, Георгій Потопальский).

Прес-реліз виставки зазначає: «35 років тому неочікуване для всього світу сталась аварія на Чорнобильській АЕС. 10 років тому так само несподівано вибухнула Фукусіма, чому передували непередбачені землетрус та цунамі. Півроку тому майже увесь світ сколихнула пандемія коронавірусу, яка вплинула на життя мільярдів людей. Швидкість появи різноманітних наукових та технологічних досягнень, комп’ютеризація усіх сфер повсякденності, надзвичайна комфортність побутового життя – цей нібито прогресивний та величний час, на жаль, не є запобіжником від великої низки неприємних несподіванок. А можливо, що саме цей час і є їх каталізатором. Ми живемо сьогодні «між» та «у» двох парадигмах змін – позитивними та негативним наслідками нашого розвитку та прогресу. У змінах, що одночасно покращують і погіршують наше життя. Чи існує подібна кореляція між всіма змінами? Що може зробити кожен з нас, про що повинен пам’ятати і чим керуватись у своїх діях, щоб уникнути небажаних наслідків? Трієнале 4-й Блок запрошує осягнути та проаналізувати чималу кількість перетрубацій, що стались з нами за останні десятиріччя не з позиції негативної критики, а спробувати розширити зони особистої відповідальності кожного та поміркувати над тим, що має робити людство і кожен з нас як його частина, щоб перетворити утопію кращого життя на реальність та уникнути змін, до яких ми не будемо готові».

Проєкт «4-й Блок» засновано в 1991 році дизайнером та професором ХДАДМ Олегом Векленко. У 1986 р. він приймав участь у ліквідації наслідків ЧАЕС, цей досвід став поштовхом до започаткування трієнале та основою для його назви. Вже 30 років поспіль команда проєкту через плакат знайомлять глядача з екосоціальною проблематикою, підіймаючи питання чистоти природного середовища, розвитку альтернативної енергетики та впровадження енергозберігаючих технологій. У 2019 році було засновано музей 4-того блоку в Харкові, його колекція нараховує понад 10000 плакатів.

Спеціально для виставки було створено ряд тематичних інсталяцій, серед яких:

• об’єднання Photinus studio представить органічний напрям у дизайні, створивши у приміщенні ЄрміловЦентру штучну екосистему;

• колективна робота про взаємовідносини між людиною та тваринами, виконана дітьми під керівництвом студії Aza Nizi Maza;

• інсталяція Сеппо Грюндлера — австрійського саунд-дизайнера, професора університету FH JOANNEUM у Граці (Австрія).

16 травня відбудеться перформанс ONDE MISTO – рефлексія на популярну сьогодні течію фешн-реюзу. Учасники: Анна Брагіна, Олексій Петриченко, Данило Кузнєцов, Наталія Денісова, Філіп Рустамкулов. Музичний супровід – Dj keerya (Культура Звуку).

Share: