Відбудеться відкриття нового проекту Ірини Ворони в Tuzov Gallery

20 листопада, 2019

75419016_1462125620604084_6975052615558103040_o-min 

 21 листопада о 19.00 в Tuzov Gallery відкривається новий проект Київської художниці Ірини Ворони — “Qr-truth”.

На відкритті будуть представлені скульптурні маски з символами маніпуляції і qr-кодами одинадцяти фундаментальних емоцій (за К. Ізардом): “цікавість”, “радість”, “здивування”, “зніяковілість”, “гнів”, “горе-страждання”, “відраза”, “зневага”, “страх”, “сором”, “вина”. Також відео проекції і перформанс “Я-маніпулятор”.

Ціль проекту у тому, щоб за допомогою сучасного мистецтва розкрити проблему маніпуляції:
-маніпуляція емоціями, яку ми самі для себе створили, коли гаджети заполонили наше життя, поглинувши повністю емоційну складову спілкування;
-маніпуляція інформацією: повсякденна нав’язлива реклама, телебачення, політика, соцмережі, колеги і керівники які користуються нашими слабостями.

“Озирніться навколо, придивіться уважно і ви побачите, що маніпулятори скрізь. Ми всі жертви маніпуляторів. Але правда у тому, що кожен з нас також маніпулює. Бажання, страхи і цікавість керують почуттями і ми граємо на почуттях інших. Хтось діє більш професійно, хтось менш. Людина як емоційне створіння наділена почуттями, і саме через це маніпуляцій не уникнути. Не можливо вберегти себе від усіх психологічних атак, не можливо все життя ховатись під маскою”, — Ірина Ворона.

Маніпуляція — це гра з емоціями, за таких умов логічне мислення пригнічується і ми стаємо вразливими. Коли маніпулятор тисне на чиїсь слабкості, він тим самим позбавляє емоційної стабільності, спокій, ясність думки і здатність до аналізу відходять на другий план чи взагалі зникають.

Ціль маніпуляції — дістатись вибраної точки, граючи на відчуттях відшукати слабкі сторони. Це ті струни, яких торкається маніпулятор, які йому чудово відомі.

Впізнати Справжнього Маніпулятора по емоціям неможливо, він не буде агресивним, злим чи нахабним, навпаки, він завжди ввічливий, відкритий, усміхнений, комунікативний. Маніпулятор ховається за маскою, і зовні це цілком приємна особистість.

Що стосується власних емоцій, то тут у професійних маніпуляторів великі проблеми. Якщо натиснути на слабкості звичайної людини, одразу з’явиться емоційна реакція: гнів, страх, образа. Професійні маніпулятори частково, а іноді навіть повністю блокують власні емоції, використовуючи їх тоді коли зручно, у вдалий момент. Це норма життя і стандартна комунікативна поведінка маніпулятора. Питання в тому чи можна назвати таку людину щасливою? Маніпулятор- професіонал з часом приречений на цілковиту самотність.

Маніпулятором може виявитись хто завгодно, ні вік, ні стать, ні освіта, ні соціальний статус, ніякого значення не мають.
Зі зростаючим інформаційним навантаженням все складніше стає розпізнавати справжні емоції, які заховані глибоко всередині.

Технологія створення та розпізнавання qr кодів надає швидку допомогу. У кожному зображенні зашифрований код, що пропонує виконати певну дію, передбачену вмістом коду. Qr код відсилає до справжніх емоцій, які сховані під маскою.

Чи можемо ми довіряти цій людині, про що насправді вона думає, чи щира, чи дійсно відчуває радість. А можливо це професійний маніпулятор який відчує прихований гнів, і у влучний момент ним користується. З qr кодом маніпулятор- відкрита книга. Відповідь на питання: Де справжня емоція?

В епоху постправди, поглинання інформаційними технологіями, коли за технікою ми ховаємо справжні емоції, повсякденна комунікація замінюється технологічним листуванням, ми вже не відчуваємо потреби у живому спілкуванні. Такі зручності технологій позбавляють емоцій. За останні 50 років людство мало можливість спостерігати колосальний прогресс техніки, як засоби комунікації вдосконалювались і змінювались у геометричній прогресії.

Кожного дня інформація подвоюється, людина вже не здатна утримати цей темп, навіть у своїй професії, це лише 10 відсотків об’єму даних, якими ми володіємо.

Що буде далі, як виглядатиме сучасна людина через десять, двадцять, тридцять років, якщо ми не змінимо тенденцію. В цей період насичення штучними емоціями дуже важливо показати цей проект. Він спонукає до роздумів над такими питаннями, як: хто ми? звідки? і куди йдемо?

Проект реалізується в Tuzov Gallery — сучасній інноваційній українській галереї, яка була заснована у 2015 році, основна діяльність якої спрямована на розвиток українського мистецтва, формування інвестиційних колекцій сучасного та класичного мистецтва.

“Необхідно у першу чергу показувати сучасне мистецтво як в Україні, так і у світі, створюючи якісні проекти, що направлені на розвиток бренду”- Влад Тузов, куратор проекту.

Проект було обрано Міністерством культури України, на конкурсній основShare: