Довженко-Центр: «play, rec, pause... виставка Олександра Гнилицького» — 9/09—17/10Dymchuk Gallery: Ґерті Дойч та Інґе Морат «Woman to Woman» — 16/09-17/10NAMU: «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU» — 10/09-28/11Voloshyn Gallery: «Хвостосховище. Інженер» — 17/09-15/10PinchukArtCentre: Future Generation Art Prize 2021— 25/09/2021 – 27/02/2022
newsМіжнародніУкраїнські

Вчені виявили приховану картину в роботі Яна Вермера

26 серпня, 2021
Фото: Дрезденська картинна галерея.

Історики мистецтва давно знають, що жіноча постать в картині «Дівчина, що читає лист під відкритим вікном» Йоганнеса Вермера, заходиться в кімнаті не зовсім одна. Ще в 1979 році на рентгенівських знімках було виявлено картину Амура у повний зріст, що висить на стіні позаду неї та частково прикрита зеленою завісою. Ця картина в картині, відмінна риса розкішних зображень художника голландських інтер’єрів, була пізніше додатково підтверджена за допомогою інфрачервоної фотографії.

Донедавна експерти запевняли нас, що Вермер сам зафарбував Амура. Але у 2019 році лабораторні випробування призвели до приголомшливого відкриття: зображення купідона приховав хтось інший, ймовірно, через десятиліття після завершення картини. Консерватори в Дрезденській картинній галереї, де картина знаходиться вже понад 250 років, вирішили повернути твір до первісного стану, і видалити шари лаку та фарби, які приховували оригінальну композицію.

Зображення нещодавно завершеної реставрації, опубліковані Дрезденською картинною галереєю, показують задум Вермера. Світловолосий бог кохання з луком у правій руці дивиться на глядача з картини, оточеної товстою чорною рамою. На підлозі позаду нього дві маски, ймовірно символи обману; Амур топче одну з них правою ногою в алегорії вірності та справжнього кохання. Відоме ефірне світло Вермера протікає крізь відкрите вікно, надаючи сцені надзвичайного сяйва.

«Дівчина, що читає лист під відкритим вікном» стане центральним твором «Про роздуми» в Дрезденській картинній галереї. На виставці, яка триватиме з 10 вересня по 2 січня 2022 року, буде представлено близько 50 творів нідерландського жанрового живопису, у тому числі дев’ять - Вермера (відомо, що зараз існує менше ніж 40 картин художника).

Джерело: HyperallergicShare: