/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

В Росії заочно заарештували одного із найбагатших колекціонерів українського походження

929
Колекціонер Костянтин Григоришин

Колекціонер Костянтин Григоришин / Фото: forbes.ru

Власника унікальної колекції живопису та графіки Костянтина Григоришина переслідують за несплату податку на прибуток в розмірі $ 10-15 млн. 

Російський бізнесмен Костянтин Григоришин народився в Україні, в місті Запоріжжі. Свій капітал він сколотив на початку 1990-х за рахунок продажу українського металу до РФ. Він наразі являється власником ряду компаній, що виробляють обладнання для електроенергетики, а також різних заводів та медіа-активів.

Вердикт по заочному утриманні під вартою виніс Басманний суд Москви 26 квітня поточного року за несплату податку у розмірі 916 мільйонів російських рублів. Бізнесмен посідає у рейтингу Форбс 82-ге місце, його статки сягають $ 950 млн. Як пишуть деякі російські видання, Григоришин готовий сплатити в повному обсязі штрафи. Але очевидно ці штрафи лиш стали формальною причиною, оскільки подейкують, що між бізнесменом та вищим керівництвом держави виник серйозний конфлікт, за яким можна зараз  спостерігати.

Богомазов, коллекция Григоришина 1

Олександр Богомазов. Лісоруб. 1913-1914. Папір, акварель. Із колекції Костянтина Григоришина,

Деякі російські арт-видання зокрема (artinvestment.ru) засмутилися із цього приводу. Костянтин Григоришин є заїдливим та щедрим колекціонером, який завжди платив чималі суми за полотна для своєї збірки, тим самим позитивно підтримував ситуацію на арт-ринку. І втрата навіть одного такого покупця буде суттєвою, оскільки внутрішня ситуація на російському ринку мистецтва і так є плачевною. Очевидно, зараз бізнесменові буде не до мистецтва.

Починалася пристрасть до колекціонування Григоришина ще в далекому 1993 році. Першою його покупкою за порадою друга став пейзаж Клодта, за який заплатив майбутній колекціонер $ 20 тисяч. А уже в 2010-х роках у колекції Костянтина Григоришина були найвідоміші імена світового мистецтва, такі як Пабло Пікассо, Амедео Модільяні, Герхард Ріхтер, Енді Уорхол, Пітер Доіг, Поль Дельво та інші. Зараз його колекція оцінюється в $ 300 млн.

Григоришин також сформував чималу колекцію українського авангарду, серед якого такі знані імена у всьому світі, як Богомазов та Єрмілов. У нього одна з кращих колекцій радянського неофіційного післявоєнного мистецтва, так званих шістдесятників. Збирав бізнесмен і сучасних українських та російських художників.

Богомазов, коллекция Григоришина

Олександр Богомазов. Іграшки. 1914. Полотно, олія. Із колекції Костянтина Григоришина

Важливим є той факт на відміні від багатьох інших колекціонерів-олігархів, що свою колекцію Григоришин ніколи не ховав за сімома замками — охоче давав роботи на виставки, ставив планку, своїм прикладом створював моду на колекціонування мистецтва.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

28.04.2016

Схожі записи