/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

В Нідерландах один виявлений малюнок Ван Гога допоміг ідентифікувати іншу його роботу

22
Фото: theguardian.com

Фото: theguardian.com

Музей Ван Гога в Амстердамі оголосив про вражаюче відкриття — виявлення в приватному зібранні двох раніше невідомих мистецтвознавцям малюнків Вінсента Ван Гога. Вони зберігалися в колекції приватного фонду Van Vlissingen Art Foundation як твори невідомого автора.

Проведені фахівцями музею дослідження підтвердили, що стиль і техніка малюнка «Пагорб Монмартр з каменоломнею» однозначно говорять про його автора, як і архівні документи. Ще один малюнок, схожий на «Пагорб Монмартр», але, який дещо відрізняється від інших робіт великого постімпрессіоніста, також був визнаний роботою Ван Гога.

Вінсент Ван Гог, «Пагорб Монмартр з каменоломнею", 1886 / Фото: Van Vlissingen Art Foundation

Вінсент Ван Гог, «Пагорб Монмартр з каменоломнею», 1886 / Фото: Van Vlissingen Art Foundation

«Це фантастична новина — тепер можна додати два малюнки до творчої спадщини Ван Гога», — говорить директор музею Аксель Рюгер.

Старший науковий співробітник амстердамського музею Тео Мідендорп зазначає: «Ці два малюнки явно зроблені однією рукою і стилістично нагадують начерки Ван Гога початку 1896, які він створив в Антверпені, а потім в Парижі. Використані матеріали також ідентичні».

На думку фахівця, в цей час художник все ще шукав свій власний стиль і в кінці кінців знайшов його в Парижі. Але в період, коли були створені малюнки, він все ще намагався слідувати традиційному художньому шляху.

Малюнок Ван Гога під назвою "Гора Монмартру", 1886, який було ідентифіковано за допомогою першого / Фото: AP

Малюнок Ван Гога під назвою «Гора Монмартру», 1886, який було ідентифіковано за допомогою першого / Фото: AP

Дослідження показали, що малюнок «Пагорб Монмартр з каменоломнею» колись був частиною колекції брата художника Тео Ван Гога. Його вдова продала роботу арт-дилеру Дж. Де Буа в 1911 році. Той перепродав малюнок в 1917 році, після чого робота пропала з поля зору мистецтвознавців. Це сталося за 11 років до публікації першого каталогу творів Ван Гога. До сих пір «Пагорб Монмартр» і другий, схожий на нього малюнок, ніде не були представлені і не публікувалися. Попередній раз подібне відкриття було в 2012 році, коли виявили ескіз Ван Гога часів його учнівства.

Обидві роботи експонуватимуться в музеї Сінгер Ларен в містечку Ларен неподалік від Амстердама на виставці предметів мистецтва з Фонду ван Флиссинген під назвою «Імпресіонізм і за його межами. Дивовижна подорож». Виставка триватиме до 6 травня 2018 року.

Читайте: За орача Ван Гога заплатили на аукціоні в Нью-Йорку понад $ 81 млн 

18.01.2018

Схожі записи