After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

В Лондоні на аукціоні Phillips найдорожчим українським лотом стала робота Михайла Деяка

8 грудня, 2017
Михайло Деяк, металевий барельєф “Water” (2017)

Михайло Деяк, металевий барельєф “Water” (2017)

7 грудня у Лондоні відбувся аукціон сучасного мистецтва Phillips New Now, на якому були представлені сім українських художників, серед яких – Назар Білик, Анатолій Галицький, Дмитро Грек, Михайло Деяк, Єгор Зігура, Роман Мінін та Олег Пінчук. В цілому вітчизняного мистецтва було продано на суму близько $64 000.

Найдорожчим українським лотом стала робота Михайла Деяка. Його металевий барельєф “Water” (2017) із серії Genesis купили за $ 18 500. Цей продаж перевищив верхній естімейт у  $ 12 000  і став найдорожчим в історії художника на Phillips. Нагадаємо, що в 2016 році робота Деяка з серії «Стільці» (2015) була придбана за $ 16 000. В кінці 2014 року на цьому ж аукціоні його живописна робота із серії «Klitschko Brothers Emotion» пішла з молотка за $ 11 800. Михайло Деяк представляє молоде покоління українських художників. Він створює твори на межі неоекспресіонізму і мінімалізму, експериментує з матеріалами, працюючи зі склом і металом. В цьому році пройшли його дві персональні виставки – у Ukrainian Institute of America в Нью-Йорку, США, а також в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая в Ужгороді, Україна. Зараз художник бере участь в Scope Art Show в рамках тижня мистецтв Art Basel Miami Beach. І побачити твори Деяка у Маямі, США, можна по 10 грудня включно.

Назар Білик “Space around (Anamorphosis) / Дмитро Грек "Portrait II"

Назар Білик “Space around (Anamorphosis) / Дмитро Грек «Portrait II»

Також на аукціоні була продана за $ 5 400 скульптура Єгора Зігури «Colossus that Rebelled» (2015). Зараз художник бере участь у Spetrum Miami Art Show в рамках тижня мистецтва Art Basel Miami Beach, побачити скульптури можна у США до 10 грудня включно. Твір “Space around (Anamorphosis)” (2016) українського скульптора Назара Білика придбали за $ 7 100. Нагадаємо, що у 2016 році його робота «Counterforms» (2012) була продана майже за $ 11 000. А у 2015 році скульптура Білика «Дощ» (2013 вистота 80 см.) продалася на аукціоні Phillips в Нью-Йорку за $ 10 000.

Єгор Зігура "Colossus that Rebelled" / Роман Мінін "Human-Alien"

Єгор Зігура «Colossus that Rebelled» / Роман Мінін «Human-Alien»

Тиражна інсталяція Романа Мініна під назвою «Human-Alien» (2016), збірний образ відомого героя фільму «Чужий» і образ шахтаря з картин Мініна, була продана за $ 9 250. А за його картину «LOVE» (2017), присвячену всесвітньо відомій скульптурі Роберта Індіани, новий власник віддав $ 7 100.

Роман Мінін "Love"

Роман Мінін «Love»

За таку ж суму у $ 7 100 була продана й скульптура Дмитра Грека «Portrait II» (2014-2016). А живописна робота «Untitled» (2014 року) Анатолія Галицького пішла з молотка за $ 9 250.

Анатолій Галицький "Без назви"

Анатолій Галицький «Без назви»

Всього на торгах Phillips 7 грудня було представлено 216 творів сучасного мистецтва ХХ — XXI століття. Серед них були роботи Енді Уорхла, Джорджа Кондо, Ай Вейвейя, Стерлінга Рубі, Імі Кнобеля, Оскара Мурільо, Герхарда Ріхтера, Іва Кляйна та інших.

Share: