В Інституті проблем сучасного мистецтва відбувся перший в Україні UCWAF

15 липня, 2018
Фрагмент експозиції Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2018 в Інституті проблем сучасного мистецтва / Фото: artslooker.com

Експозиція Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2018 в Інституті проблем сучасного мистецтва / Фото: artslooker.com

Перший український фестиваль сучасного жіночого мистецтва (Ukrainian Contemporary Womens Art  FestUCWAF), який  було реалізовано з 13 червня по 15 липня 2018 року у співпраці з Інститутом проблем сучасного мистецтва та Українською Асоціацією жіночих досліджень у мистецтві (UAFRA) — успішно завершився, а його учасниць було відзначено почесними дипломами. Кураторами арт-фесту виступили: художниця Ірина Акімова та мистецтвознавець Анастасія Гончаренко, очолив проект арт-дилер Владислав Тузов.

IMG_9722

В арт-фесті взяли участь 23 українські художниці, серед яких Абрамова Маріанна, Акімова Ірина, Бітаєва Анна, Гончаренко Мар’яна, Громенко Марго, Дворак-Галік Олеся, Джураєва Олеся, Іванюк Олена, Корф-Іванюк Наталія, Криволап Анна, Мурашкіна Ніна, Рижих Олена, Руснак Яна, Самохіна Тетяна, Семенюта Ірина, Співаковська Ліка, Студницька Лілія, Тарасенко Валерія, Трандафір Ната, Феофанова Олена, Чавага Ліля, Чепелик Оксана, Шошина Надія (Nadja) та Щербіна Поліна. Жінки-художниці представили власне бачення жіночого образотворення різними видами візуальних мистецтв: в живописі, графіці, відео-арті, інсталяціях, кераміці, колажах, тощо.

IMG_9706

Фокус-темою Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2018 стало «Мистецтво компромісу» – творчі пошуки, в яких є прагнення до гармонії та стабільності через цивілізоване владнання конфліктних зіткнень – соціальних, етичних, та психологічних. Оскільки конфлікти супроводжують нас усюди, вони несуть тривогу і невизначеність, хвилюють і лякають. Але в самому існуванні конфліктів фатальної приреченості немає, в тому разі, якщо розпочато пошук розумного Компромісу. Мистецтво компромісу не є простим, в ньому неодмінно присутнє жіноче начало, тому що саме жінка, як берегиня і продовжувачка роду, створена природою для пошуку шляхів мирного вирішення конфліктів.

IMG_9707

Фестиваль поєднав візуальну та дослідницьку програми: під час виставки 21 червня відбулась всеукраїнська наукова конференція «Жіноче мистецтво у контексті світового культурного поля», що зібрала у форматі вільної дискусії провідних науковців, які цікавляться цією темою.

IMG_9713

Визнана українська художниця Оксана Чепелик представила на виставці живописне полотно із серії «Ландшафти» – блискуча візуалізація мінливої субстанції пейзажу – «майже непаралельні» чорні та білі лінії м’яко рефлексують в усіх площинах, задаючи легкий настрій всій експозиції.

IMG_9717

Інсталяція Ірини Акімової «Паркан» – розміщення у виставковому просторі старого громіздкого паркану – було винахідливою філософською ідеєю, а доповнення його авторськими віршами ( вірші можна почитати ТУТ ) – додало оригінальності, акцентуючи увагу на простому і вічному. Сам арт-об’єкт було присвячено бар’єрам, які існують в нашому житті як зовні, так і всередині кожного з нас, що заважають суспільству а головне певним особистостям розвиватися, дивитися на себе зі сторони та вірно оцінювати ситуацію, для того щоб рухатися вперед.

IMG_9712

IMG_9709

«Виставка на мене справила дуже позитивне враження. Сучасна. Динамічна. Концептуальна. Роботи учасниць варті уваги, що було підтверджено великою кількістю відвідувачів, які зацікавилися експозицією та прийшли відвідати її протягом місяця», — зазначив співорганізатор проекту Олег Пінчук.

IMG_9708

IMG_9715

Також було відзначено дипломами у номінації «Молода художниця Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2018» Поліну Щербину та Олену Феофанову.

IMG_9718

IMG_9720

«Підсумовуючи результати даного проекту можна з упевненістю сказати, що він пройшов успішно. Це була одна із перших спроб організувати таку масштабну репрезентативну експозицію жіночого українського мистецтва, яка би представляла різні стилі та напрямки мистецтва. Цей проект показав зі сторони художниць велику зацікавленість – брати участь, об’єднуватися навколо жіночого арту, яке би пропагувало мистецтво як в середині країни, так і за її межами. На мій погляд, найважливіше це атмосфера, в якій проходила виставка. Самі художниці зазначали, що їм цікавий проект, приємний, гармонічний та надихає на нові творчі ідеї. Також вони активно ділилися своїми ідеями щодо подальшого розвитку даного проекту. Мені приємно, що багато з них, я впевнена, стануть активними учасницями моєї організації Української Асоціації жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA).

IMG_9721

На сьогоднішній день вже реалізовуються плани по запрошенню до наступного арт-фесту учасниць з інших країн, які зможуть в Україні показати свої унікальні творчі напрямки», — розповіла ArtsLooker художниця, ініціатор проекту та засновник Української Асоціації жіночих досліджень у мистецтві, Ірина Акімова.

Читайте: Ірина Акімова: Китайці були здивовані, що в нас були та існують сьогодні художниці, визнані на міжнародному рівні

Share: