Український дует художників, який увійшов в топ 25 найцікавіших стріт-арт проектів світу

4 вересня, 2015
Данія

Данія

Творчий дует «Interesni Kazki» українських графіків сформувався у 2003 році. З того часу кияни прикрасили стіни міст не лише України, а й Мексики, Польщі, США, Іспанії, Італії, Німеччини, ПАР та Індії. Загалом дует має декілька сотень робіт.

Автори проекту Interesni Kazki – це Володимир Манжос та Олексій Бордусов. Їм не потрібні мольберти і полотна. Тут масштаби значно крутіші – гігантські стіни, підйомні платформи і літри фарби. У їхніх роботах помітні віяння Франца Кафки та Сальвадора Далі. Хлопці придумали для своїх картин власні терміни: твори – це параноя, а персонажі – штрихи.

Марокко

Марокко

Україна

Україна

10431296_749392011766633_5954948548045777069_o

Каталонія

Зізнаються, у кожній роботі 60 % імпровізації. У кінці самі дивуються результату і тому змісту, який зашифрували. Хлопці зустрілись у школі графіті. Придивлялись один до одного, а потім вирішили попрацювати разом.

Малювати шрифти більше не хотілось, натхненням стали графітчики з Бразилії. Власний стиль відшліфовували на бетонних стінах на набережній Дніпра чи закинутих будинках Києва.

polshha

Польща

Італія

Італія

Робіт вже так багато, що навіть у індійському місті на березі океану можна наткнутись на лелеку з українським прапором, або у Маямі — на дивні, такі впізнавані для нас герої.

Майстри розповідають, що зараз їх усе частіше запрошують на фестивалі закордон. Вони й не проти, бо там жодних дозволів від влади вибивати не потрібно. Показуєш власникові будинку свій ескіз і, якщо йому подобається – негайно починаєш розмішувати фарби. Жодної бюрократії. Так було в Мексиці. Те ж саме і в Індії.

croatia

Хорватія

Україна

Україна

У США стріт-арт майстри піднімають престиж неблагополучних районів. А стріт-арт-фестивалі зазвичай мають комерційний інтерес. Обирають район із дешевою нерухомістю, а майстри графіті роблять свою справу. Така історія трапилась із промисловим районом «Сохо» у Нью-Йорку, який завдяки графіті став одним із найдорожчих. А у травні 2014 року міжнародний журнал The Huffington Post вніс «Інтересні казки» до переліку 25 найцікавіших стріт-арт проектів світу.

Кияни Ваон і Аек не надто люблять малювати на замовлення. В останні роки зізнаються, що їхні клієнти повністю їм довіряють і просять їх бути креативними. Останні роботи в українців замовили в Маямі. Називається «Флора України».

«Флора України». США

«Флора України». США

Кіпр

Кіпр

Німеччина

Німеччина

Попри свій успіх безкоштовно розмальовують стіни біля лікарень та дитячих садків. Їхні роботи коштують десятки тисяч доларів, але в Україні вони малюють для душі.

У їхніх картинах ніколи не знайдете очевидного змісту. Це навмисно. Українці змішують сюрреалістичні картини з символізмом, так щоб кожен зрозумів по-своєму. Бо їхнє мистецтво — це свобода. І такої ж свободи думок вони очікують від кожного перехожого.

Індія

Індія

Словакія

Словакія

Австралія

Австралія

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Фейсбук

Джерела:  artslooker.comТелеканал новин «24», Interesnikazki.blogspot.com

Share: