/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У США знайшли картину Кунінга, яку було викрадено понад 30 років тому

44
Знайдена картина Віллема де Кунінга, Woman-Ochre (1954-1955) / Фото: University of Arizona

Знайдена картина Віллема де Кунінга, Woman-Ochre (1954-1955) / Фото: University of Arizona

Відома картина голландського-американського художника Віллема де Кунінга «Woman-Ochre» (1954-1955), яка була грубо викрадена в білий день із Музею мистецтв університету Арізона, повернулася назад до рідного закладу.

Зухвале викрадення відбулася ще в середні жовтня у 1985 році. Двоє людей чоловік та жінка увійшли до музею раніше дозволеного часу, поки представниця слабкої статі відволікала охоронця при вході, її спільних піднявся на другий поверх, і, вирізавши картину із рами сховав її під одежу, після чого поспіхом вони покинули музей. Охоронець зразу запідозрив щось неладне, піднявся на другий поверх і побачив, що залишилася тільки одна рама. Він намагався їх по гарячому наздогнати, але зловмисники, сівши в машину швидко втекли.

Читайте: Грузинський екс-прем’єр-міністр Іванішвілі продав три картини зі своєї колекції на суму $ 112 млн

Знайшов випадково картину Дейвід ван Кувер – продавець та власник антикварного магазину Manzanita Ridge Furniture & Antiques в містечку Сільвер штату Нью-Мексико. За його словами, він розглядав виставлені речі на продаж у будинку, господар якого помер. Там було представлено африканське мистецтво, антикварні меблі, кераміка та пара картин. За дверима він помітив скручений рулон, розглянувши його краще — побачив картину. Знахідка йому зразу здалася незвичайною, але він і думки не мав, що це викрадена картина та ще й і відомого художника. Придбавши її, він виставив на день у своєму магазині, декілька людей зразу почали на неї звертати увагу, вказуючи, що це робота Віллема де Кунінга. Деякі поверталися і пропонували її навіть купити у нього, давали за неї $200 тисяч.

ооо

Не довго думаючи, Дейвід загуглив ім’я Кунінга і почав шукати інформацію по його роботах. Зразу одна із перших статей йому потрапила про історію викрадення картини у штаті Арізона у 1985 році. Всі фотографії відповідали цій картині, яка висіла у його магазині. Чим більше досліджень він робив, тим більше переконувався, що може випадково придбав викрадений живопис.

Він вирішив зразу зателефонувати у ФБР, а ті в свою чергу зв’язалися із представниками музею, де було здійснене викрадення. За словами мистецтвознавців, ця картина й справді є оригіналом, який раніше їм належав. Зараз полотно відправлено на реставрацію, після чого повернеться на це саме місце, де раніше й висіло.

Картина — одна з шести робіт найвідомішої серії Віллема де Кунінга «Жінка». Інша картина, під назвою «Жінка І» (1950-1952), належить МоМА. Мільярдер хедж-фондів Стівен Коен володіє єдиною, яка залишається у приватній колекції. Він купив «Жінка II» (1952) за $ 137,5 млн у колекціонера і музичного магната Девіда Геффена. Угода була здійснена у 2006 році при посередництві  арт-дилера Ларрі Гагосяна. Також на початку цього року пресі стало відомо, що ще одну картину Кунінга «Interchange» (1995) Геффен продав мільярдерові Кену Гріффіну за $ 300 млн. Зараз знайдений шедевр експерти оцінюють в  $ 160 млн.

Читайте: Бельгієць в інтернеті придбав картину Кунінга за безцінь 

12.08.2017

Схожі записи