/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У США вуличним художникам вдалося відсудити $ 6,7 млн за знищені роботи

16
Будівля на якій було замальовано графіті ще до його демонтажу / Фото: newyorkcityinthewitofaneye.com

Будівля, на якій було замальовано графіті ще до його демонтажу / Фото: newyorkcityinthewitofaneye.com

Група художників відсудила 6,7 мільйона доларів у компанії-забудовника, яка закрасила графіті на одному зі своїх будинків в Нью-Йорку. Тепер цю суму між собою розділять 21 автор.

Колектив вуличних митців,  судився з власником будівлі Джеррі Волкофф з 2013 року. Суд постановив, що забудовник порушив закон про захист прав художників. За повідомленням The New York Times, це перший інцидент в США, коли справу виграють автори графіті.

Малюнки були розміщені на будівлі 5Pointz в Брукліні, Нью-Йорк. Будинок знесли в 2014 році, на його місці побудували житловий комплекс. 5 Pointz було знаковим місцем для графітчиків і  їх шанувальників, і суддя визнав, що його власник повинен був дати можливість всім бажаючим ще десять місяців, аж до знесення, милуватися культовими стінописами.

Читайте: Сімон де Пюрі відсудив $ 10 млн комісійних за найдорожчу картину Поля Гогена

Суддя визнав, що Волкофф порушив положення Акта про права візуальних художників Visual Artists Rights Act of-1990 (VARA), згідно з яким художники зберігають (обмежені) права на роботи, навіть якщо вони не знаходяться в їх власності. Вважається, що рішення нью-йоркського суду стане важливим прецедентом для вуличних художників США.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

16.02.2018

Схожі записи