/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У США меценатка продала картину Ліхтенштейна за $ 165 млн заради благодійності

13
Картина Роя Ліхтенштейна «Шедевр» / Фото: Dan Kitwood/Getty Images

Картина Роя Ліхтенштейна «Шедевр» / Фото: Dan Kitwood/Getty Images

Американська колекціонерка та меценатка Агнес Ганд продала картину Роя Ліхтенштейна зі своєї колекції, щоб заснувати фонд, що підтримуватиме реформи кримінального правосуддя. Картина Роя Ліхтенштейна «Шедевр», 1962-го року створення була продана за $ 165 млн колекціонерові Стівену Коену через Acquavella Gallery ще в січні, але офіційно продаж був підтверджений тільки зараз, пише Bloomberg.

Ця сума робить картину Ліхтенштейна однією з 15-ти найдорожчих за всю історію мистецтва, що було продано через приватну угоду. Агнес Ганд закликала інших колекціонерів також наслідувати її приклад, щоб наповнити фонд на $ 100 млн протягом п’яти наступних років, який буде управлятися спільно з фондом Форда.

Читайте: Відома телеведуча продала картину Густава Клімта за $ 150 млн

Як заявив представник фонду Форда Уокер, «Спільна ідея полягає в тому, щоб підвищити розуміння спільноти колекціонерів, що вони можуть використовувати свій вплив і свої колекції для просування соціальної справедливості. Мистецтво має значимість на стіні, але воно також має значимість після своєї монетизації». Про свій намір взяти участь у фінансуванні фонду вже заявили голова Музею американського мистецтва Уїтні Лорі Тиш, філантроп Керол Лаудер, фінансист Деніел Леб та інші.

14.06.2017

Схожі записи