/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У Німеччині розгортається судова боротьба за роботу Кандинського, вартістю $ 80 млн

19
Василь Кандинський - Барвичте життя, 1907 / Фото: Florian Peljak

Василь Кандинський — Барвисте життя, 1907 / Фото: Florian Peljak

Спадкоємці колекціонера єврейського походження Еммануеля Левенштайна подали в суд на німецький банк Bayerische Landesbank. Вони вимагають повернути їм картину Василя Кандинського «Барвисте життя» (1907), яку вважають однією з найважливіших робіт в його творчості. Позивачі стверджують, що полотно було за безцінь продано без дозволу родини на сумнозвісному аукціоні в 1940 році, пише Artchive.

Еммануель Левенштайн купив роботу «Барвисте життя» незабаром після її створення. Після смерті Левенштайна вдова передала твір Міському музею в Амстердамі на зберігання. Коли ж і жінка померла незадовго до війни, шедевр перейшов дітям — Роберту і Вільгельміну. Обидва змушені були втікати з Європи в кінці 1930-х, побоюючись переслідування з боку нацистів.

Василь Кандинський - Барвичте життя, 1907

Василь Кандинський — Барвичте життя, 1907

У 1940 році картину передали аукціонному будинку, який продавав десятки награбованих нацистами творів мистецтва. Левенштайни стверджують, що її продали без згоди родини разом зі скарбами з колекції відомого амстердамського антиквара Жака Гудстіккера. Тоді за неї заплатили 250 гульденів, що становило 10 — 20% реальної вартості. Ніхто з власників не отримав ніякого доходу від продажу.

BayernLB придбав «Барвисте життя» Кандинського на аукціоні в 1972 році, і зараз вона виставлена на правах оренди в мюнхенській Міській галереї в будинку Ленбаха. У своїй заяві фінансова установа підкреслила, що є добросовісним набувачем, але висловило готовність взяти участь в розслідуванні німецької комісії, яка займається питаннями реституції.

Читайте: У Франції винесли вирок «грабіжникам століття» та зобов’язали їх виплатити $110 млн

Представник банку, Маттіас Люк, однак, підкреслив в інтерв’ю Нью-Йорк Таймс важливість збереження картини у вільному доступі. Незалежно від cудового результату, BayernLB хоче, щоб картина залишилася висіти в музеї Мюнхена, що володіє найбільшою в Європі колекцією робіт Кандинського. Сьогоднішня ринкова вартість картини становить 80 млн доларів.

07.03.2017

Схожі записи