/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У Лондоні за один вечір двічі був встановлений ціновий рекорд на Кандинського

836
Картина Василя Кандинського «Картина з білими лініями», 1913 / Фото: instagram.com/sothebys

Картина Василя Кандинського «Картина з білими лініями», 1913 / Фото: instagram.com/sothebys

У Лондоні 21 червня на аукціоні Sotheby’s пройшли вечірні торги у форматі «Мистецтво імпресіоністів і модерністів», які принесли аукціону загальну суму за продані лоти $ 161,3 млн.

Топ лотами, як і очікувалося стали дві роботи Василя Кандинського, яким вдалося одна за одною встановити новий ціновий аукціонний рекорд для робіт автора. Перша картина «Мурнау – пейзаж із зеленим будинком», 1909 року успішно пішла з молотка за $ 26,4 млн, в результаті чого їй вдалося посунути роботу, яка була у листопаді 2016 року продана за $ 23,3 млн.

Картина Василя Кандинського «Мурнау – пейзаж із зеленим будинком», 1909 / Фото: sothebys.com

Картина Василя Кандинського «Мурнау – пейзаж із зеленим будинком», 1909 / Фото: sothebys.com

Цей рекорд тривав лічені хвилини допоки боротьба не почалася за іншим полотном Кандинського, під назвою «Картина з білими лініями». Протягом десяти хвилин за неї боролося троє покупців, два були на телефонній лінії та один в залі. В кінцевому результаті найбільшу суму запропонував покупець, який був приступній безпосередньо на самих торгах. Щоб отримати полотно йому довелося підняти ставку до $ 41,8 млн, таким чином ця картина стала найдорожчого, яка коли-небудь була продана на аукціоні.

«Картина з білими лініями» була написана у 1913 році у Німеччині і має цікавий провенанс. У 1914 році Кандинський змушений був повернутися до тодішньої Російської імперії, забравши із собою чимало робіт з Німеччини, в тому числі і це полотно. Певний період ця картина зберігалася у Третяківській галереї . У 1974 році за даними німецького журналу Spiegel, Радянський союз виміняв її на листи Леніна у відомого німецького колекціонера Вільгельма Хака, таким чином вона була вивезена до Європи.

Читайте: Картина Казимира Малевича продана на Sotheby’s за $ 21,2 млн

22.06.2017

Схожі записи