/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У Королівській колекції на малюнку знайшли відбиток пальця Леонардо да Вінчі

397
Малюнок Леонардо да Вінчі, на якому знайдено відбиток пальця / Фото: Getty Images/Dan Kitwood

Малюнок Леонардо да Вінчі, на якому знайдено відбиток пальця / Фото: Getty Images/Dan Kitwood

У Королівській колекції Великобританії знайдено малюнок Леонардо да Вінчі, на якому, ймовірно, знаходиться відбиток пальця самого художника.

Відбиток великого пальця лівої руки (да Вінчі був лівшею) виявлено на анатомічній замальовці, присвяченій серцево-судинній системі і внутрішніх органів жінок. Відбиток залишений тими ж чорнилом, якими був зроблений малюнок.

Дослідник, який знайшов відбиток, припустив, що да Вінчі неакуратно взяв папір брудними пальцями. На іншій стороні також знайдений слід від вказівного пальця. Можливі сліди рук да Вінчі вже помічали на інших його картинах, але цю знахідку назвали найбільш ймовірним «справжнім відбитком» знаменитого художника.

896

Тепер малюнок відправитися на кілька експозицій. Спочатку він буде виставлятися в Національному музеї Кардіффа, а з травня по жовтень стане частиною експозиції в Букінгемському палаці. Крім того, до виходу готується книга Leonardo Da Vinci: A Closer Look, яка розкриє більше інформації про відкриття.

Читайте: Кому належить геній: уряд Італії може зірвати грандіозну виставку Леонардо да Вінчі у Луврі

У колекції британських монархів налічується близько 550 робіт Леонардо да Вінчі — це найбільша в світі колекція його малюнків. Вона, як правило, доступна для перегляду лише в Віндзорському замку за попереднім записом.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

31.01.2019

Схожі записи