/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У Китаї вилучили понад тисячу підробок на Ці Байші та інших відомих художників

14
Пейзажі Ці Байши / Фото: AFP / Getty

Пейзажі Ці Байши / Фото: AFP / Getty

Правоохоронні органи Китаю розкрили резонансну справу по підробках і продажу картин відомих китайських художників, таких як Ці Байши, Фань Цзен, Ци Гун та Сюй Бейхун. Під час опереації ліквідовано три злочинних угрупування, затримано 24 підозрюваних, вилучено 1165 робіт, які зловмисники ще не встигли продати, а також понад 4 млн доларів готівкою.

Масштаб діяльності китайських фальсифікаторів був прогресивний. Причому угруповання брало швидше кількістю, ніж якістю. Наприклад, один із заарештованих учасників банди, на прізвище Ван, створив понад 300 фальшивок, з яких 87 були вдало продані через аукціони сумарно за $ 9,3 млн.

Читайте: Дванадцять робіт Ці Байши продано в Пекіні за $ 144 млн

Учасники банд контролювали весь шлях підробок — від створення до отримання липових «сертифікатів автентичності» і подальшого продажу через аукціони. Урядове інформагентство провінції Сіньхуа, яке опублікувало новину про підробки, виступило з критикою до аукціонних будинків, що вони не проводять належної перевірки робіт і дозволили підробкам заполонити арт-ринок. А також вони наголосили, що виготовлення і реалізація підробок порушує порядок роботи китайського арт-ринку і згубно впливає на імідж китайських художників і каліграфів на міжнародній арені.

Читайте: У Франції винесли вирок «грабіжникам століття» та зобов’язали їх виплатити $110 млн

19.01.2018

Схожі записи