/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У київському музеї відкривається виставка графіки Олесі Джураєвої

134

Spring day in Berlin, 2019, linocut, 50,5x77,5 cm

7 травня о 18.00 в «Музеї історії Києва», в рамках продовження проекту «Kyїv art school», відкривається ретроспективна виставка відомого графіка сучасності – Олесі Джураєвої.

«Виставка «Історії», це близько 40 робіт, що були створені за останні 15 років в різних техніках, цей проект – історія, що поєднана енергією київських вулиць, чутливістю життєвих подій та пам’ятними речами, які такі близькі для кожного.

«Ця талановита художниця та тендітна жінка – активний арт-представник України, на рахунку Олесі Джураєвої участь більше ніж у 100 міжнародних  конкурсах, групових проектах, графічних бієнале та 18 персональних виставок за кордоном»,- говорить куратор проекту, Дмитро Струк.

«Я познайомилася з тиражною графікою ще в інституті. Це було справжнє відкриття, процес створення відбитків просто зачарував мене. Це захоплення стало справжьою пристрастю, спробувала різні техніки: коллаграфію, офорт, суху голку, меццотінто та ліногравюру. Остання згодом стала моєю головною технікою, в якій працюю вже майже 10 років. Я і досі бачу — можливості матеріалу ще не розкриті мною повністю і маю що сказати. В експозиції представлені роботи різних років, виконані в таких графічних техніках як — коллаграфія, ліногравюра, а також мої експеременти з друком та колаж» — розповідає художниця Олеся Джураєва.

Роботи художниці знаходяться в багатьох приватних та публічних колекціях світу: Cristiano Varella Memorial Foundation, Бразилія; Douro Biennial Printmaking Collection, Португалія; Civic Collection of the Town of Schio, Італія; National Taiwan Museum of Fine Arts, Тайвань; International Printmaking Triennial of Ulus, Белград, Сербія; Берлінська державна бібліотека, Німеччина.

Мета проекту «Kyїv art school» — згадати історію становлення та розвитку Української академії мистецтв та організувати серію ретроспективних виставок відомих київських митців сучасності, що отримали професійну освіту у Києві.

03.05.2019

Схожі записи