/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У Києві на ВДНГ вандали сплюндрували нову мармурову скульптуру

2807
Сплюндрована скульптура Владислава Волосенко, "Схилений жіночий торс" / Фото надано організаторами скульптурного Симпозіуму

Сплюндрована скульптура Владислава Волосенко, «Схилений жіночий торс» / Фото надано організаторами скульптурного симпозіуму

У Києві вночі проти 12-го жовтня невідомі облили зеленкою й йодом щойно завершену скульптуру роботи відомого майстра Владислава Волосенка, про це повідомили ArtsLooker організатори Скульптурного симпозіуму.

Скульптуру «Схилений жіночий торс» канадський скульптор українського походження створив у рамках Київського міжнародного скульптурного сімпозиуму, який триває в столиці вже місяць.

Саме 12-го жовтня пленер завершує свою роботу, і скульптури майстрів із чотирьох країн мають бути презентовані широкому загалу.

1

Скульптурний симпозіум — це своєрідний фестиваль, впродовж якого скульптори працюють не кожен у своїй окремій майстерні, а разом — в одному просторі й зі спільною ідеєю.

Київській міжнародний скульптурний симпозіум ‘2018 приурочено до 30-річчя першого — ще Всесоюзного — симпозіуму, який так само відбувався на ВДНГ. Тодішні роботи збереглися, і їх можна побачити на Володимирській гірці у Києві.

Цьогорічний пленер зібрав шістьох відомих майстрів з України, Німеччини, Іспанії та Канади. Його навскрізна тема — творчість видатного скульптора українського походження, одного з першопрохідців кубізму в скульптурі Олександра Архипенка.

Доля Владислава Волосенка, чиїй скульптурі було завдано шкоди, чимось нагадує шлях Архипенка: на початку 90-х він так само юнаком поїхав з батьківщини в пошуках творчої свободи і набув визнання як майстер вже за океаном.

2

Жіночий торс, який Волосенко витісав із двометрової мармурової брили на Київського симпозіуму, перекликається з його іншою роботою — подібний торс роботи Волосенка є у відомій колекції Жоржа Перезе в Маямі. Але на відміну від скульптури в Маямі, виробленої з піщаника, київський «Торс» виконано з мармуру.

Суміш йоду й зеленки, якою зловмиснки облили скульптуру, ввібралася в структуру каменю й її, на жаль, дуже важко вивести.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

12.10.2018

Схожі записи