/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У Голландії викрадачі повернули картини Далі та Лемпицької

1
Детектив Артур Бренд на фоні знайдених робіт. Фото: @brand_arthur

Детектив Артур Бренд на фоні знайдених робіт. Фото: @brand_arthur

Голландський детектив Артур Бренд, який займається пошуками втрачених предметів мистецтва заявив на своїй сторінці у Твіттері, що йому вдалося віднайти дві викрадені роботи Сальвадора Далі та Тамари Лемпицької.

Два полотна було викрадено 1 травня 2009 році з голландського приватного музею «Scheringa Museum of Realist Art» серед білого дня. Грабіжники, погрожуючи зброєю охороні музею забрали картини та зникли на автомобілі у невідомому напрямку. За словами детектива полотна збереглися в гарному стані.

Також детектив Артур Бренд повідомив голландській газеті De Telegraaf, що дві картини були передані одним злочинним угрупуванням іншому в якості оплати. Така практика доволі часто зустрічається в їхніх оточеннях. Проте, коли останні власники дізналися про історію походження робіт, вирішили зв’язатися через посередника з детективом, щоб повернути картини, оскільки не хочуть нести відповідальності за пограбування. Зараз роботи знаходяться у процесі повернення законним власникам.

Картина Тамари Лемпицької «La Musicienne», 1929, яку повернули, брала участь у зйомках відеокліпу Мадонни в 1990 році в синглі Vogue. Мадонна є активним колекціонером робіт Лемпицької, і неодноразово позичала їх для музеїв із своєї колекції. Роботи Лемпицької також можна побачити і в інших кліпах Мадонни.

29.07.2016

Схожі записи