У центрі Києва будують великий музей під землею

21 січня, 2019
Ексіз Музеє жертв голодомору у Києві / Фото: Nizio Design International / Dima Taranenko, Philip Dotsenko

Ескіз Музею жертв голодомору у Києві / Фото: Nizio Design International / Dima Taranenko, Philip Dotsenko

Польське архітектурне бюро Nizio Design International спільно з українською дизайн-студією Project Systems розробили концепцію підземного Музею жертв голодомору у Києві. Він розташується поруч з існуючим меморіалом, який був відкритий в центрі міста в 2008 році в пам’ять мільйонів жертв голодомору 1932-1933 років в Україні. Комплекс загальною площею 14 тис. кв. м обіцяє стати найбільшим музейним проектом в Україні.

NizioDesignInternationalProjectSystems2

Будівля музею матиме тектонічну форму — конструкцію сформують дві асиметричні бетонні плити, немов виростають із-під землі. На зовнішній частині покрівлі планується висадити газон, який нівелює контраст між будівництвом і навколишнім ландшафтом. Виставкові простори розмістяться на підземному рівні. «Відправною точкою при проектуванні музею стала ідея його злиття з ландшафтом схилу Дніпровської долини поруч з Києво-Печерською лаврою — унікального місця в історії України», — йдеться в описі проекту. Архітектори також спроектували в музеї «Зону мовчання» — місце «для відпочинку та роздумів», яке розташується поруч з виходом.

NizioDesignInternationalProjectSystems3_1

Постійна експозиція музею займе простір площею 3,5 тис. кв. м, який буде оформлено у вигляді театральних декорацій. Перша частина експозиції буде присвячена причині голоду в 1932-1933 роках. Приглушене світло, затемнений простір і незграбні стіни стануть уособленням руйнування більшовицької революції 1917 року.

NizioDesignInternationalProjectSystems6

З цією зоною буде контрастувати інша частина виставки, присвячена відродженню України, її боротьбі за незалежність і подолання травм, викликаних Голодомором, пояснюють архітектори. Тут буде багато світла, яскравих кольорів і живих рослин, які уособлюють новий, пострадянський етап в житті України.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: