/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

У центрі Брюсселя з’явився мурал українського художника Романа Мініна

925
Мурал "Золота шахта" Романа Мініна у Брюсселі

Мурал Романа Мініна, «Золота шахта» у Брюсселі

У самому центрі Брюсселя український художник Роман Мінін створив мурал, який зображає одну із промислових ідентичностей Бельгії та України. 

Марал отримав назву «Golden Mine», розмістився в історичному центрі на одному із будинків неподалік площі «Théâtre Royal de la Monnaie», його розмір складає 150 квадратних метрів. Посприяв його створенню засновник місцевої галереї «Mhaata» пан Антуан, а віце-мер Брюсселя по культурних питанням Карін Лальє та власник будинку залюбки дали дозвіл на його появу. До речі, власник був дуже радий, коли дізнався, що його будівлю буде прикрашати робота українського художника.

За словами Романа, він шукав щось ідентичне між Україною і Бельгією, і знайшов багату історію вугільної промисловості та спільний помаранчевий колір як і в Донецьку. Завданням було організувати простір за допомогою яскравої плями в архітектурі, і вписати символ шахти в навколишнє середовище.

Golden Mine from Roman Minin 02

«Я щасливий подорожувати і відкривати для себе нові горизонти, занурився я з головою в тусовки незалежних театрів і експериментальних танців, місцевих художників. Мене не покидає відчуття повноти життя, коли усвідомлюєш, що опинився в потрібний час у потрібному місці. ​

«Золота шахта», Це символ спільної історії. Європейці, Бельгійці були засновниками промисловості Донбасу. Це визначило долю східного регіону країни на багато років вперед і послужило поштовхом цивілізаційного економічного розвитку. Ми не забудемо цей дорогоцінний внесок у розвиток України. Яскравий куточок Донбасу в центрі Европи, як символ загальних досягнень і загальних трагедій. Нехай сучасні технології видобутку енергії поступово прийдуть на заміну вугільної промисловості і принесуть нам не тільки тепло, але і свободу. Ця намальована шахта буде добувати цінне тепло в наших відносинах. Ми цінуємо нашу загальну історію», — розповів ArtsLooker автор мурала, Роман Мінін.

Нагадаємо, 1 червня у брюссельській галереї «Mhaata» Роман Мінін представив свою виставку, в якій показав європейській публіці шахтарське життя Донбасу.

22.06.2017

Схожі записи