Dymchuk Gallery: Анастасія Подерв`янська. Античний бестіарійBereznitsky Art Foundation: Виставка Анни Щербини «Вхід з Кожум`яцької» — 27/09Я Галерея: Виставка «Плакати» Гінтараса Зінкевічюса та персональна виставка Гінтаутаса Трімакаса — 24/09Мала Галерея: Lost Time — 26/09Мистецький Арсенал: Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо! — 18/09

Топ 10 київських галерей та центрів сучасного мистецтва

8 жовтня, 2017

658x348_u

Після Помаранчевої революції в сфері галерейної справи почалася перебудова: по всій країні відкриваються виставкові простори нової формації. Їх програма діяльності тепер ширша, ніж у вітчизняних музеїв чи художніх салонів, а самі майданчики пропонують глядачу максимально зрозумілу форму спілкування. Нові галереї сучасного мистецтва швидко формують свою аудиторію, перетворюючи клієнта і відвідувача в невід’ємну частину арт-процесу. Зростанню їх популярності сприяє: часта зміна експозицій, видавництво мистецтвознавчої літератури, проведення акцій, лекцій і творчих вечорів з художниками. Кожен з таких просторів має свою художню політику, стратегію розвитку, коло друзів, проте місце галереї в культурному процесі визначається саме якістю мистецтва, що представлено в її стінах, кількістю подій, в яких їй пощастило брати участь, а також вмінням майстерно поєднати просвітницьку і комерційну діяльність.

Редакція ArtsLooker пропонує шорт-лист, до якого увійшли виставкові простори, що з’явилися на культурній мапі Києва за останнє десятиліття, ставши гідними та впливовими гравцями на вітчизняній арт-сцені. Рейтинг було створено за наступними критеріямиактивність виставкової діяльності в Україні та за кордоном, згадування у вітчизняних та іноземних ЗМІ, територія розміщення арт-простору та інтер’єр, дизайн та зручність функціоналу офіційної вeб-сторінки, а також кількість фоловeрів та активність публікацій у соціальних мeрeжах.  

 1. PinchukArtCentre

Віктор Пінчук / Фото: forbes.com

Віктор Пінчук / Фото: forbes.com

Відкрившись у 2006 році, PinchukArtCentre одразу став одним з найбільших приватних центрів сучасного мистецтва в Центральній і Східній Європі. Він був створений українським філантропом Віктором Пінчуком як основний проект його фонду в сфері культури. У лютому 2011 арт-центр презентував проект «Колекційна платформа», постійну виставку, що оновлюється двічі на рік, вибраних робіт видатних художників, які працюють в сфері сучасного мистецтва. У 2007 і 2009 PinchukArtCentre став організатором офіційного Українського павільйону на 52-й і 53-й Венеційській бієнале, продемонструвавши експозиції «Поема про внутрішнє море» та «Степи мрійників». В 2011 і 2013 Фонд Віктора Пінчука представив проект «The Future Generation Art Prize@Venice» в рамках офіційної паралельної програми Венеційської бієнале. За 11 років роботи силами центру організовано понад 70 проектів, більша частина з яких – міжнародні. Станом на 2017 рік PinchukArtCentre відвідали більше 3 000 000 чоловік.

Адреса: Київ, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, блок А, Бесарабський квартал. www.pinchukartcentre.org

2. Voloshyn Gallery

Юлія і Максим Волошини / Фото: voloshyngallery.com

Юлія і Максим Волошини / Фото: voloshyngallery.com

Voloshyn Gallery, що спочатку мала назву «Мистецька збірка», була заснована у 2006 році подружжям Юлії та Максима Волошиних, як галерея що спеціалізувалася на класичному мистецтві та соцреалізмі. Проте, з 2010 року вектор роботи почав змінюватись, а вже у 2016 році галерея провела повний ребрендинг, розширивши свій виставковий простір, і відкрилась вже як майданчик, що експонує твори Contemporary art. Voloshyn Gallery співпрацює із різними генераціями художників, серед них такі класики, як Влада Ралко, Володимир Будніков, Олександр Ройтбурд, Анатолій Криволап, Олександр Бабак, Ігор Гусєв, а також молоді та відомі автори, такі як Михайло Деяк, Анна Валієва, Марія Сулименко, Артем Волокітін, Степан Рябченко. Останні кілька років галерея також проводить експериментальні проекти за участі молодих митців.

Сьогодні Voloshyn Gallery – одна з найуспішніших галерей України, що прагне представити роботи своїх художників у міжнародному масштабі. У 2015 галерея провела виставку «8 Contemporary artists» в Ukrainian Institute of America в Нью-Йорку, США, у 2014 показала 16 українських митців у Відні, Австрія, та активно бере участь у таких міжнародних подіях, як SCOPE Basel 2017, SCOPE New York 2017, SCOPE Miami 2016, SCOPE Basel 2016, IX ART-KYIV Contemporary 2014, Art Monaco 2012.

Адреса: Київ, Терещенківська, 13-А. www.voloshyngallery.art

3. Щербенко Арт Центр

Марина Щербенко / Фото: bestin.ua

Марина Щербенко / Фото: bestin.ua

Щербенко Арт Центр (ЩАЦ) був заснований в 2012 році Мариною Щербенко на базі галереї Bottega Gallery (2008-2014). Головною свою місією арт-простір обрав будування моста між професіоналами мистецтва і широкою аудиторію глядачів. За 5 років він зарекомендував себе як центр для експонування робіт визнаних майстрів та дослідницька інституція, що вивчає експериментальне мистецтво молодих художників. У стінах ЩАЦ проводяться майстер-класи, лекції, а також конкурс для починаючих авторів «МУХі». Серед найбільш яскравих проектів: «Moved On!», «Папір. Мир. Мистецтво» (в рамках фестивалю «Книжковий Арсенал»), «VYTOKY» (на замовлення Ukrainian Fashion Week), спецпроект «Історія в сукнях. Наша мода з 1990-х» (на замовлення Нarper’s Вazaar Ukraine), «Мантру геть!», «Кардинал Рішельє» Олександра Ройтбурда, «Рефрижератор» Василя Бажая, «Монохромія» Тіберія Сільваші.

Адреса: Київ, Михайлівська, 22-В. www.shcherbenkoartcentre.com

4. ArtUkraineGallery

Наталя Заболотна / Фото: artslooker.com

Наталя Заболотна / Фото: artslooker.com

Керівницею галереї, що відчинила свої двері в листопаді 2016 року, стала Наталя Заболотна, чиє ім’я асоціюється в громадськості з розквітом Українського дому та Мистецького Арсеналу. Простір загальною площею 800 квадратних метрів розташований поблизу Маріїнського парку. Галерея одразу ж стала однією з найвідвідуваніших у столиці. Її мета – зацікавити та створити попит на мистецтво у всіх верст населення. Саме тому, окрім виставкової та видавничої діяльності, вона є місцем культурного діалогу, освітніх програм та соціальних ініціатив. Постійна експозиція, представлена на першому поверсі, включає в себе твори успішних українських художників: Олександра Сухоліта, Олександра Ройтбурда, Віктора Сидоренко, Олега Тістола, Анатолія Криволапа, Романа Мініна. Зона для презентацій нових проектів оновлюється кожних два місяці. Вже за перший рік у своїх стінах Заболотна представила персональні проекти Степана Рябченко, Вінні Реунова, Арсена Савадова.

Адреса: Київ, Михайла Грушевського, 9-А. www.facebook.com/artukrainegallery

 5. Я Галерея

Павло Гудімов / Фото: jetsetter.ua

Павло Гудімов / Фото: jetsetter.ua

«Я Галерею» було відкрито навесні 2007 року куратором, музикантом («Океан Ельзи») та колекціонером Павлом Гудімовим. Згодом за підтримки колекціонера Павла Мартинова філіал центру «Я ГАЛЕРЕЯ» був створений і у Дніпропетровську. Місією організації стала популяризація сучасного мистецтва, що здійснюється шляхом проведення виставок, лекцій, конференцій, а також видавництвом власних мистецтвознавчих книжок. Арт-центр започаткував власну стипендіальну програму, а також проект-розвідку недослідженої території убраністичного наївного мистецтва України. «Я Галерея» регулярно бере участь у таких арт-подіях, як: ART-KYIV Contemporary, художньому ярмарку ART MOSCOW, фестивалі сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST та ARTVILNIUS, Ночі Музеїв в Україні та за кордоном. Серед постійних авторів «Я Галереї» 63 художника. Найзнаменитіші — Павло Маков, Олександр Сухоліт, Тіберій Сільваші, Влада Ралко, Антон Логов.

Адреса: Київ, Хорива, 49-Б. www.yagallery.com

6. Виставковий центр «Золотое сечение»

Співзасновник аукціонного дому «Золотое Сечение» Михайло Василенко / artslooker.com

Співзасновник аукціонного дому «Золотое Сечение» Михайло Василенко /Фото: artslooker.com

«Золотое сечение» – нова галерея, що заснована на базі однойменного аукціонного дому, який було створено в 2004 році. Мистецький простір спеціалізується на виставковій діяльності та продажах класичного живопису, авангарду, нонконформізму, андеграунду, предметного дизайну, фотографії, російської православної ікони. При цьому центр проводить презентації, букіністичні й тематичні виставки та торги. Працюючи у двох напрямках (як аукціонний дім та художня галерея), «Золотое сечение» досягає комплексного результату, що дозволяє проводити близько 4 аукціонів та 4 тематичних виставок щороку. Найвідоміші галерейні проекти 2017 – «Графіка українських художників 1950-80-х рр» та «Український андеграунд».

Адреса: Київ, Леоніда Первомайського, 4. www.ua.gs-art.com

7. Триптих Арт

Тетяна Савченко / Фото: capital.ua

Тетяна Савченко / Фото: capital.ua

Київська галерея «Триптих Арт»  заснована на базі першої приватної галереї в Україні, що відкрилась в 1988 році, яку курувала галеристка Таня Савченко з 1999 р. Тоді існувала на Андріївському узвозі під назвою “Триптих”, пізніше відкрила свої двері під назвою “Триптих Арт” на вулиці Десятинній. Коло шанувальників і авторитет у арт-серидовищі зароблялися галереєю протягом 25 років плідної роботи. Головним принципом роботи простору залишається щирість у виборі авторів і витворів мистецтва. У галереї представлені кращі імена українського арт-простору, без яких історія сучасного мистецтва була б неповною. «Триптих АРТ» формує приватні та корпоративні колекції.

 Адреса: Київ, вул Десятинна 13. www.triptych-art.com

8. Галерея «Дукат»

Леонід Комський / Фото: artslooker.com

Леонід Комський / Фото: artslooker.com

Виставковий простір, створений в 2015 році на базі однойменного аукціонного дому, засновником якого став Леонід Комський (2009). Сфера компетенції «Дукату» –  неофіційне післявоєнне мистецтво і сontemporary art. Простір поєднує  у собі галерейну та освітню діяльність. Започаткована Education  платформа сприяє популяризації українського арту шляхом проведення лекцій, професійних дискусій, творчих зустрічей.  Головна місія організації –  дати можливість відвідувачу брати безпосередню участь в арт-процесі. Окрім аукціону, «Дукат» організовує мистецькі акції, кіноперегляди, ярмарки, виставки, серед яких персональні проекти Олександра Ройтбурда, Матвія Вайсберга, Юрія Пікуля, Владислава Шерешевського.

Адреса: Київ, Рейтарська, 8-Б. www.facebook.com/dykatgallery

9. Dymchuk Gallery

Анатолій Димчук / Фото: capital.ua

Анатолій Димчук / Фото: capital.ua

Галерея Dymchuk Gallery була створена у 2008 році українським культурним діячем та колекціонером, Анатолієм Димчуком. В колі її зацікавлень – сучасне українське мистецтво, трансавангард, Одеський концептуалізм, нонконформізм. На сьогодні Dymchuk Gallery є однією з небагатьох галерей, яка веде активну міжнародну діяльність, беручи участь у ярмарках, форумах і бієнале, серед яких: KUNSTART 2009 (Больцано), ART KYIV Сontemporary 2009, 2010, 2011, 2012 (Київ), Перша Київська міжнародна бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012 (Київ), Berliner Liste 2013 (Берлін), VOLTA 10 (Базель), KOLNER LISTE 2015 (Кельн). Метою простору є популяризація сучасного українського мистецтва закордоном та створення попиту на нього серед європейських колекціонерів. Простір відомий й персональними виставками класиків: Олександра Ройтбурда, Олега Тістола, Іллі Чічкана, Миколи Маценка, Ігоря Гусєва. Тільки за 3 роки Dymchuk Gallery реалізувала понад 40 проектів, більшість з яких – міжнародного рівня.

Адреса: Київ, вулиця Ярославська, 21. www.dymchuk.com

10. Центр сучасного мистецтва М17

ShV-35-1721

Центр сучасного мистецтва М17 / Фото: artslooker.com

Центр сучасного мистецтва M17 був відкритий влітку 2010 року для підтримки сучасного українського мистецтва. Він швидко став одним з найпопулярніших виставкових майданчиків у Києві, що регулярно проводить персональні, групові, кураторські проекти, освітні програми, кіноперегляди, лекції і мастер-класи. На сьогоднішній день М17 має прагнення стати епіцентром подій культурного життя столиці. Мистецький простір співпрацює з іноземними художниками та інституціями, а також з австрійським культурним форумом, посольствами Франції та Грузії. Однією зі знакових подій став арт-салон «Мистецтво в інтер’єрі», в якому відомі галереї та художники з України, Франції та Нідерландів представляли вишукані твори, які можна було придбати. Художники, з якими центр працює на ексклюзивних умовах: Миколи Перемишлєв, Анатолій Галицький, Олег Пінчук, Богдан Томашевський. Найвідоміші проекти останнього року – персональні виставки Івана Марчука «Музика на полотні» та Зінаїди Ліхачевої «Білі сльози».

Адреса: Київ, вул. Антоновича, 102-104. www.m17.kiev.ua

Share: