/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Таня Василенко: «Нью-Йорк зустрів мене гарною погодою і доброзичливою атмосферою»

1092
Художниця Таня Василенко

Художниця Таня Василенко

Твори українських митців з кожним роком все частіше можна зустріти на чисельних міжнародних арт-ярмарках, які проходять на різних континентах. Здебільшого наших авторів представляють вітчизняні галереї чи арт-дилери, які опікуються певними художниками, демонструючи їхні роботи широкому іноземному загалу. Без їхньої допомоги не так просто потрапити маловідомому автору до списку учасників мистецького-фестивалю, не маючи лобізму у певних менеджерських колах. Але бувають і винятки, коли художник поєднує творчу роль з менеджерською. До таких авторів можна сміло віднести київську художницю Таню Василенко. Вже багато років вона не тільки створює цілі серії цікавих робіт, а й вправно справляється з роллю сам собі менеджер, організовуючи свої персональні виставки в Україні. А нещодавно Таня почала завойовувати симпатію й у іноземної публіки, беручи участь на різних арт-ярмарках. Про те, як самому митцю потрапити на арт-ярмарку за кордоном та скільки йому приблизно обійдеться така участь ArtsLooker розпитав у художниці.

Як потрапити на арт-ярмарки

Протягом вже трьох років мої твори користуються успіхом серед західної публіки та багато разів відбирались арт-кураторами одної з провідних арт-платформ Saatchi Art у онлайн колекції.

Я відчула сили показати мою творчість світові, робила розсилки на електронні скриньки галерей і у відповідь був ряд пропозицій про участь в міжнародних виставках і фестивалях — для мене як автора, так і для галереї, якої я є співвласником.

Про участь у Berlin Art Week

Мене вразила багатогранність стилів робіт і їх різноманітність, що були представлені на берлінському ярмарку. Також вразила епатажність деяких відвідувачів і авторів. Для себе побачила багато технік у арті, які до виставки ніде не бачила.

Таня Василенко та Олеся Дворак-Галік на Berlin Art Week

Таня Василенко та Олеся Дворак-Галік на Berlin Art Week

Зав’язала ряд контактів з авторами, з якими вже плануємо спільну участь у арт-ярмарках. Деякі з цих авторів є з інших країн, що теж буде цікавою колаборацією в подальших формуваннях стендів на виставках.

Це був перший ярмарок, для участі в якому мої роботи були відібрані. Перший досвід, перші висновки, перше розуміння своїх сильних сторін, перші помилки і аналіз їх.

Нью-Йорк та участь у The Other Art Fair

Олнайн платформа Saatchi Art оголосила конкурсний набір учасників для своїх ярмарок в багатьох містах світу. Я завжди хотіла побувати в Америці і подала заявку на участь у ярмарку в Нью-Йорку. Моя заявка була відібрана з понад 650 претендентів з усього світу і я потрапила в число 130 відібраних кураторською комісією художників. Тож Нью-Йорк зустрів мене гарною погодою і доброзичливою атмосферою.

Монтаж павільйону Тані Василенко на The Other Art Fair

Монтаж павільйону Тані Василенко на The Other Art Fair

На виставці були представлені роботи, як я вже зазначила 130 авторів — фотографія, графіка, скульптура, колажі, живопис. Кожен з відібраних організаторами митців вирізнявся своєю індивідуальною технікою і манерою виконання. Рівень представлених робіт був дуже високий, мною було відзначено ряд цікавих творів.

Виставкова площадка була добре обладнана, організаторами були створені усі умови для комфортної роботи експонента.

Захід відвідало багато поціновувачів мистецтва, які цікавилися не тільки придбанням, а й процесом створення роботи, і особливістю техніки того чи іншого твору. Мені було цікаво обмінятися досвідом участі в міжнародних арт- ярмарках з іншими авторами й познайомитися з представниками галерей і колекціонерами.

Багато знайомств матимуть продовження в подальшій творчій співпраці. Мені приємно, що мої роботи були гідно оцінені і придбані на цьому арт- ярмарку. Беручи участь у конкурсі в Нью-Йорку, я здобула перше місце в номінації абстрактний живопис. Вдячна організаторам за можливість взяти участь в такому міжнародному заході.

Гості та куратори на The Other Art Fair

Гості та куратори на The Other Art Fair

Відмінності європейської та американської арт-індустрії

Це цілком різний для мене арт-ринок зі своїми особливостями, енергетикою і віданням переваг в арт-наративах. Вразили галереї рівнем арту, а також велика кількість світових відкриттів і інтерес до виставок. Була відвідувачем передаукціонної виставки Christie’s, де в черзі простояла більше години, щоб побачити лоти. А щоб потрапити на відкриття виставки Yayoi Kusama черга в галерею була півтори години. Незабутнє враження справила на мене присутність на денних торгах аукціонного дому Sotheby’s і як глядач стала свідком покупки робіт таких авторів, як Пікасо, Модильяні та інших відомих художників.

Подорожі впливають на творчий стиль

Арт-ярмарки змусили мене ще більше прагнути до вдосконалення своїх навичок та вмінь і допомогли зрозуміти, що нічого неможливого немає — варто тільки захотіти.

002

Поради

З особистого досвіду раджу молодим авторам не боятися участі в міжнародних виставках для спілкування з міжнародною арт-спільнотою і шанувальниками мистецтва.

Витрати

Ті ярмарки, що приймають до участі не тільки галереї, але й окремих авторів, публікують інформацію про вартість участі на своїх сайтах, а якщо такої інформації ви там не знайдете, то ви завжди можете зв’язатися з оргкомітетом.

Приблизна вартість участі в зарубіжних виставках і конкурсах починається від 25 доларів за онлайн-участь, є варіанти від 400 євро за кілька картин живої участі у виставці і каталозі. Участь самого автора в арт-ярмарках зі своїм стендом в залежності від статусу заходу та країни проведення, коливається від 700 євро і вище, однак за умови проходження конкурсного відбору організатором. Також сюди потрібно додатково включити всі логістичні витрати та вартість перебування, які в сукупності можуть коштувати декілька тисяч доларів.

Плани

Зараз, беручи участь як художник у зарубіжних арт-фестах, я набираюся досвіду, і галерея, де я є співвласником планує в недалекому майбутньому представляти роботи талановитих художників на своїх стендах на міжнародних арт-майданчиках, також у співпраці з іншими кураторами, арт-дилерами і галереями зі всього світу.

Бажаю успіху молодим авторам у пошуках себе та міжнародних показів своєї творчості !

25.12.2017

Схожі записи