/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Своє не віддамо: британцям вдалося викупити пейзаж Беллотто за £ 11 млн

22
Директор Національної галереї Габріеле Фіналді дивиться на викуплену картину Белотто / Фото: National Gallery, London

Директор Національної галереї Габріеле Фіналді дивиться на викуплену картину Белотто / Фото: National Gallery, London

Національній галереї в Лондоні вдалося зібрати всю необхідну суму коштів, щоб викупити у колекціонера полотно італійського художника майстра урбаністичного пейзажу Бернардо Беллотто «Фортеця Кьонігштайн, вид з півночі».

Музей назбирав £ 11,67 млн, майже через рік після того як власник забажав її продати американському колекціонеру. За британським законодавством, всі твори мистецтва, які мають національну цінність, у разі їхнього можливого продажу за кордон, накладається британською владою заборона на вивіз за межі Об’єднаного королівства. Таким чином, дається можливість державним культурним інституціям викупити їх у власника.

Бернардо Беллото, «Фортеця Кьонігштайн, вид з півночі» (1756-58)

Бернардо Беллото, «Фортеця Кьонігштайн, вид з півночі» (1756-58)

Власник картини, раніше купив її у 19-го графа Дербі, в чиєму особняку вона провисіла останні 200 років. На момент заборони на вивезення вона оцінювалася в £ 11 млн. Національній галереї довелося задіяти власні кошти, приватні пожертвування і грант в розмірі £ 550 тисяч від Художнього фонду Англії для того, щоб зібрати необхідну суму. А також продавець отримав додатково суму в розмірі £ 670 тис. (6%), яка стала компенсацією за обвал курсу фунта після референдуму по Brexit.

За словами представника музею, в Національній галереї задоволені угодою, так як ціна відображає чесну ринкову вартість цього твору на поточний момент. За словами директора музею Габріеле Фінальді, пейзаж Беллотто «характеризує його як одного з найвизначніших художників свого часу».

Читайте: Польща придбала приватну колекцію із картиною Леонардо да Вінчі за € 100 млн  

22.08.2017

Схожі записи