Фічери

Створено першу карту українських мистецьких резиденцій

18 травня, 2021

Ініціатива з підтримки мистецьких резиденцій «Заправка» оприлюднила карту українських мистецьких резиденцій. Мапування біло розпочатого у 2020 році, тоді було отримано понад 30 профайлів резиденцій з усієї України, з яких 14 потрапили до бази TransArtists. Цьогоріч у співпраці з організацією DutchCulture | TransArtists ініціатива оголошує новий етап картографування і запрошує українські резиденції, яких досі немає на мапі, надсилати інформацію про себе.
«Заправка» — це ініціатива Українського інституту, Українського культурного фонду та програми Європейського союзу «House of Europe», яка створена для підтримки українських мистецьких резиденцій. Ініціатива досліджує резиденційний ландшафт України, допомагає локальним резиденціям потрапити до найбільшої бази даних резиденцій у світі TransArtists, формує власну карту резиденцій, а також проводить консультації «Кава на Заправці» для українських фахівців — менеджерів і кураторів резиденцій.
У 2021 році «Заправка» запрошує мистецькі резиденції з України надсилати інформацію про себе, щоб її було додано до бази даних TransArtists (за умови відповідності резиденції критеріям TransArtists) та на карту українських резиденцій. Резиденції, які вже є у базі даних або на карті, але суттєво змінили умови своєї роботи, запрошуються надсилати оновлену інформацію.
Відомості про резиденцію потрібно подати у формі за посиланням англійською та українською мовами та надіслати її разом із фотографіями та іншими документами, зазначеними у формі, на адресу zapravkaprogramme@gmail.com. Зробити це необхідно не пізніше 12 вересня 2021 року, 23:59 з київським часом. Отримані дані буде оброблено, доопрацьовано (у разі потреби), та розміщено у базі TransArtists та/або на карті українських резиденцій.
 

DutchCulture|TransArtists — це міжнародна платформа покликана стимулювати й підсилювати мобільність митців, кураторів й інших фахівців сектору культури. Організація ділиться досвідом щодо міжнародних програм резиденцій та суміжних питань, стимулюючи та заохочуючи учасників до ефективного, інноваційного, незалежного користування резиденціями. Наразі база даних DutchCulture|TransArtists включає понад 1500 інституцій та організацій, які мають програми резиденцій.
Український інститут — державна інституція у сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту – зміцнення міжнародної та внутрішньої суб'єктності України засобами культурної дипломатії. Ми налагоджуємо міжнародні культурні зв'язки між людьми та інституціями й створюємо можливості для взаємодії українців зі світом.
House of Europe — це програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну та співпраці між українцями й їхніми колегами в країнах ЄС. Програма, серед іншого, фокусується на культурі та креативних індустріях. Програма має бюджет у 12.2 мільйонів євро для підтримки участі українців у резиденціях, стажуваннях, навчальних подорожах та нетворкінгу в ЄС. Програмою керує Goethe-Institut в Україні, а Британська Рада, Французький Інститут та Чеські центри є консорціум партнерами проєкту.
Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального потенціалу особистості й суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Підтримка проєктів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.Share: