Фічери

Спробуйте почути мистецтво Василя Кандинського за допомогою сгенерованої синестезії

24 лютого, 2021
Василь Кандинський, Жовте-червоне-блакитне, 1925. Wikimedia Commons

«Зіграй Кандинського» — новий проєкт від Google Arts + Culture, який використовує машинне навчання та теорії кольорів Василя Кандинського для інтерпретації того, що художник міг чути, коли працював над картиною «Жовте-червоне-блакитне» (1925).

Синестезія — це нейрологічний феномен, присутній у 2-4% населення, при якому стимулювання в одній сенсорній або когнітивній системі призводить до автоматичного, мимовільного відгуку в інший сенсорній системі. Це явище проявляється по-різному в кожній людині, але типовими прикладами є сприйняття цифр як різних відтінків або поєднання аудіо з певними формами чи кольорами.

Гра «Зіграй Кандинського» дозволяє глядачеві відчути синестезію Василя Кандинського, його здатність до мультисенсорного сприйняття — бо коли він малював, одночасно працювали два органи чуття: слух і зір. У цій інтерпретації допомогли музиканти Антуан Бертін та NSDOS, які вивчали теорії художника про його багатозначне сприйняття. Кольори та форми перетворені на звуки, гармонії та вібрації — цей мультидисциплінарний проєкт направляє користувача через музику, щоб наново відкрити для себе одну з головних картин Кандинського «Жовте-червоне-блакитне».

Ця гра є частиною більшого цифрового проєкту «Звучить як Кандинський» — зробленного в партнерстві між Google Arts + Culture та Центром Жоржа Помпіду — який створює захопливий досвід знайомства з митцем та його роботами. Інші віртуальні активності виставки включають екскурсію картиною «Блакитне небо» (1940), розповідь про період викладання в Баухаузі та багато іншого.Share: