/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

«Спляча муза» Бранкузі встановила ціновий рекорд на аукціоні в Нью-Йорку

55
Костантіп Бранкузі «La muse endormie», 1913 ( Спляча муза) / Фото: christies.com

Костянтин Бранкузі «La muse endormie», 1913 ( Спляча муза) / Фото: christies.com

Бронзовий шедевр французького скульптора-абстракціоніста румунського походження Костянтина Бранкузі «La muse endormie» (Спляча муза) було продано за рекордну для цього майстра суму в $ 57,3 млн ​​на торгах аукціонного дому Christie’s, які відбулися в Нью-Йорку 15 травня.

Румунський майстер Костянтин Бранкузі, який працював у Франції, вважається одним із засновників стилю абстрактної скульптури і є одним із найвідоміших представників паризької школи авангардного мистецтва. Колишній рекорд ціни для твору цього художника становив $ 29 млн.

Це «найбільше — на думку експертів Christie’s — досягнення в історії світової скульптури», було виставлено на аукціон вперше. Його початкова ціна в $ 20 млн -30 млн через дев’ять хвилин торгів збільшилася більш ніж в два рази.

Пабло Пікассо, «Femme assise, robe bleue», 1939 (Сидяча жінка в блакитній сукні) / Фото: christies.com

Пабло Пікассо, «Femme assise, robe bleue», 1939 (Сидяча жінка в блакитній сукні) / Фото: christies.com

Також на аукціоні була продана за $ 45 млн картина «Femme assise, robe bleue» (Сидяча жінка в блакитній сукні) Пабло Пікассо. Художник її створив в 1939 році, на ній зображена муза художника і його кохана Дора Маар. Інша картина Пікассо, Femme assise dans un fauteuil ( «Жінка, що сидить в кріслі»), продана на тих же торгах за $ 30 млн. Рекорд ціни для картин Пікассо становить $ 179 млн, за таку суму в 2015 році було продано полотно Les Femmes d ‘ Alger ( «Алжирські жінки (версія О)»).

За $ 14,5 млн в понеділок була продана також на торгах Christie’s картина Марка Шагала (1887-1985) «Les trois cierges» (Три свічки).

Читайте: Новий власник заплатив за пейзаж золотого періоду Густава Клімта майже $ 60 млн

Загальна вартість реалізованих в ході цього аукціону робіт склала $ 289 млн. Це на 104% більше, ніж виручка аналогічних торгів Christie’s, що відбулися в минулому році, і кращий результат продажів творів імпресіоністів і модерністів цього будинку з 2010 року.

16.05.2017

Схожі записи