/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

«Спіральна пристань» Роберта  Смітсона може стати офіційним символом штату Юта

3

sl-060805-creationist-theory-robert-smithson

Символічну «Спіральну пристань» Роберта Смітсона (Robert Smithson) планують визнати офіційним мистецьким символом штату Юта США. «Спіральна пристань» — пейзажна ленд-арт інсталяція, одна із найвідоміших робіт автора була створена в квітні 1970 року. ЇЇ довжина сягає 457,2 метра, і зроблена з 6 000 тонн базальтових порід, що розташовані у Великому Соленому озері, йдеться у повідомленні KSL.

Надзвичайно популярна арт інсталяція, незважаючи на її віддалене розташування, цілком може бути найвідомішою роботою в стилі ленд-арту на планеті. І це не дивно, що уповноважена республіканка штату Юта Ребекка Едвардс внесла свій законопроект офіційно визнати арт-об’єкт як державний мистецький символ.

Spiral-jetty-from-rozel-point

Палата представників Юти голосуватиме за даний законопроект у вівторок, 9 лютого, який є днем мистецтва цього штату.

Якщо закон пройде, Юта стане першим штатом, який обрав офіційний витвір мистецтва для свого регіону. Однак, це вже не вперше, вони й раніше наважувалися зробити маловідомий символ для свого штату.

У 1997 році, штат Юта став першим штатом, який офіційно визнав невелику жаровню для приготування своїм символом. У 2011 році, штат Юта оголосив пістолет Браунінг M1911 державною вогнепальною зброєю. Це також єдиний штат з власним астрономічним символом, Ясла (зоряне скупчення), після офіційної емблеми. Найбільш простим є новий символ – осика, яка стала офіційним деревом Юти в 2014 році.

Незалежно від того, чи буде схвалений закон щодо «Спіральної пристані», все ж ми сподіваємося, що інші штати будуть брати приклад з Юти. Відомо, що Індіана є батьківщиною єдиної в своєму роді скульптури Кохання.

скульптура "Кохання" Роберта Індіана

скульптура «Кохання» Роберта Індіана

Нью-Мексико може похвалитися «Блискавкою на полі», виконана скульптором Вальтером де Марії . У Нью-Йорку, законодавці могли б обрати статую «Атакуючого бика» Артуро Ді Модіка на Уолл-стріт, яка спочатку символізувала агресивний фінансовий оптимізм і процвітання, а в даний час є міжнародним фінансовим символом.

«Атакуючий бик» Артура Ді Модіка

скульптура «Атакуючий бик» Артуро Ді Модіка

«Звичайно, іншим штатам, не так поталанило з мистецькими символами, «Спіральна пристань» —  чудова можливість пишатися нашим штатом», наголосила Ребекка Едвардс.

07.02.2016

Схожі записи