Довженко-Центр: «play, rec, pause... виставка Олександра Гнилицького» — 9/09—17/10Dymchuk Gallery: Ґерті Дойч та Інґе Морат «Woman to Woman» — 16/09-17/10NAMU: «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU» — 10/09-28/11Voloshyn Gallery: «Хвостосховище. Інженер» — 17/09-15/10PinchukArtCentre: Future Generation Art Prize 2021— 25/09/2021 – 27/02/2022
newsМіжнародніУкраїнські

Скульптуру японської художниці Яйої Кусама винесло у море

10 серпня, 2021

Велику скульптуру гарбуза — ймовірно вартістю щонайменше кілька мільйонів доларів — японської художниці Яйої Кусама винесло у море зі свого звичайного місця в парку міста Наошіма на південному заході Японії.

Розміщені в соціальних мережах відео демонструють, як скульптуру розкидає бурхливими хвилями. Сильний вітер і приплив, схоже, навіть розрізали скульптуру навпіл.

На щастя, гарбуз витягли з води та перемістили на територію культурної інституції Benesse Art Sit, повідомляє Washington Post. Там скульптура розміром 2 метри заввишки та 2,5 метри завширшки буде відновлена, повідомляє Post.

За даними Artnet Price Database, рекорд однієї з гарбузових скульптур Кусами становить 3,7 мільйона доларів. Вона була продана на аукціоні Christie's у Лондоні у червні. Інший твір «Я продовжую жити з гарбузами» (2013), був проданий у травні минулого року на аукціоні Sotheby’s в Гонконзі за понад 2 мільйони доларів.

Гарбуз Кусама, що знаходився на вершині пристані Наошіма, як і більшість творів Кусама, є надзвичайно популярними серед глядачів. Місто Наошіма відоме як острів мистецтва Японії завдяки численним музеям сучасного мистецтва та передовій архітектурі, а також різноманітним виставкам сучасного мистецтва на острові. Робота Кусама була встановлена там у 1994 році.

Раніше скульптуру вже тимчасово переміщували перед грозами, щоб захистити її від пошкоджень, повідомляє Post. Але цього разу хвилі піднялися несподівано, і співробітники не встигли перемістити гарбуз до того, як хвилі наздогнали твір під час припливу.

Джерело: artnetShare: