Скульптура Дмитра Грека продана на аукціоні в Лондоні за $ 13 000

7 квітня, 2017
Скульптура Портрет, Дмитра Грека продана у Лондоні

Дмитро Грек, «Portrait», 2014-2016. / Фото: phillips.com

6 квітня в Лондоні на аукціоні Phillips відбулися весняні торги сучасного мистецтва NEW NOW. Із 244-х лотів, які включали в себе західних зірок таких, як Енді Уорхол, Уго Рондінон, Трейсі Емін були представлені і п’ять українських авторів, серед яких Олег Тістол, Роман Мінін, Єгор Зігура, Олег Золотарьов та Дмитро Грек. Майже всі роботи українців пішли з молотка, перевищивши естімейт.

Причина такого попиту досить очевидна: відносно невисокі ціни при високій якості робіт. Розпещений західний арт-ринок вже звик до українського мистецтва, вітчизняні художники регулярно і активно присутні на провідних зарубіжних аукціонах починаючи з 2009 року, причому список імен щорічно поповнюється новими іменами. Цього року список збільшився успішним дебютним продажем бронзової скульптори «Portrait» Дмитра Грека. При естімейті $ 4.900-7.300, робота пішла за $ 13,000.

IMG_2937

Скульптура «Зрушення свідомості» Єгора Зігури

Скульптура «Зрушення свідомості» Єгора Зігури, вже не новачка на торгах NEW NOW, була продана за $ 11,500 при естімейті $ 6.100-8,500. «Килим обіцянок» Романа Мініна при естімейті $ 6.000-9.000, пішов з молотка за $ 9,950.

«Інвестиційний потенціал українських художників величезний. Набирає обертів тенденція  популярності на європейському і американському ринку молодих українських художників. Великий попит на українські скульптури з бронзи простежується на всіх останніх торгах New Now Phillips в Лондоні і Нью-Йорку. Безсумнівно, українські художники повільно, але впевнено завойовують західний арт-ринок», — розповів ArtsLooker, куратор та арт-дилер Ігор Абрамович.

Читайте: Скульптура Єгора Зігури пішла з молотка у Лондоні за $ 25 тисяч

Також на нинішніх торгах New Now Phillips серед західних художників найяскравішим лотом стала робота швейцарця Уго Рондіноне «Маленька червоно-чорна гора», яка представлена ​​на Phillips як невеличкий примірник роботи художника, після його інсталяції в минулому році в Лас-Вегасі. В даний час ця робота виставлена ​​в Bass Museum в Маямі.

IMG_2939

Це поєднання органічного характеру роботи, з очевидним втручанням художника, що і створює відчуття інтриги. З одного боку, це природний елемент, а з іншого — арт-об’єкт. Дослідження художника в реконтекстуалізації природного світу одночасно захоплююче і красиве.

Читайте: Новий власник заплатив за пейзаж золотого періоду Густава Клімта майже $ 60 млн

Share: