/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Щедрий подарунок: спадкоємці Рокфеллера подарували музею МоМА $ 200 млн

367
Девід Рокфеллер / Фото: arthive.com

Девід Рокфеллер / Фото: arthive.com

Спадкоємці банкіра та мецената Девіда Рокфеллера пожертвували рекордну суму Музею сучасного мистецтва (МоМА), в правлінні якого відомий мільярдер працював з 1948 року.

Нью-Йоркський музей отримав щедрий подарунок у розмірі $ 200 млн. Також було оголошено про те, що колекція музею поповниться на тисячу нових творів. Обрані експонати з величезної колекції Девіда Рокфеллера, останнього онука нафтового магната Джона Д. Рокфеллера, були продані з аукціону Christie’s в травні 2018 року. Загальна сума торгів склала $ 835 млн.

Мати Девіда Рокфеллера, Еббі Олдріч, була однією із засновників МоМА в 1929 році. У 1948-му її 33-річний син, випускник Гарварду, увійшов у правління музею і не раз радував культурну установу подарунками. Так, в 2005 році він пожертвував МоМА $ 100 млн. На згадку про щедрість Рокфеллера дирекція музею зробила ім’я мецената частиною своєї назви: «Це доречна данина повазі Девідові і його пристрасті до місії музею і його колекції», — уточнив голова MoMA Гленн Д. Лоурі.

Сьогодні музею належать роботи Пабло Пікассо, Поля Сезанна, Поля Гогена, Анрі Матісса та інші шедеври з особистої колекції мільярдера.

Читайте: Відомий американський продюсер Девід Геффен подарував MoMA $100 млн

09.02.2019

Схожі записи