/sata2/home/users/artslooke/www/www.artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Шедевр на газеті: на картині Пабло Пікассо виявили цікаві деталі

46
Фото: Pola Museum of Art/AFP/File

Джон Делані за процесом дослідення / Фото: Pola Museum of Art/AFP/File

Дослідник Джон Делані спільно з японським Pola Museum of Art провів аналіз картини Пікассо, «Мати з дитиною біля моря» за допомогою інфрачервоного сканування, яке дозволило підтвердити фахівцям справжність роботи. Після цього вони провели дослідження шару фарби, і тут виявилася цікава деталь.

Технологія інфрачервоного сканування розкрила нижні шари полотна, на яких залишилися сліди попереднього малюнка і французької газети Le Journal від 18 січня 1902 року. Наявність газети досі залишається загадкою, але для біографів її поява — це важлива подія, тому що дата публікації наближена до переїзду художника з Парижа в Барселону. Крім газети, сканування виявило ранню картину, на яку нанесено нове зображення. На ній зображена жінка зі склянкою абсенту. Цей факт менш дивовижний, адже відомо, що Пікассо часто писав одні картини поверх інших.

Фрагмент картини з виявленими шаром газети Le Journal та виявлена рання картина / Фото: Pola Museum of Art

Фрагмент картини з виявленими шаром газети Le Journal та виявлена рання картина / Фото: Pola Museum of Art

Читайте: Екс-дружина мільярдера викрала й продала оригінал Пікассо за $ 36,9 млн

За словами дослідників, швидше за все, Пікассо використовував газету, щоб закрити старі барвисті шари попереднього зображення. «Мати з дитиною біля моря» разом з результатами досліджень буде представлено на спеціальній виставці в Pola Museum of Art, а потім відправиться на виставку в паризький Музей Орсе.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Фейсбук та Telegram

08.06.2018

Схожі записи