/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Рудольф Бурда та Михайло Деяк покажуть свій «Діалог» за допомогою скла

Рудольф Бурда

Скульптура Рудольфа Бурди

Voloshyn Gallery представить 7 лютого спільну виставку чеського художника Рудольфа Бурди та українця Михайла Деяка «Діалог». На виставці глядач зможе побачити діалог між скульптурами зі скла та лаконічними пейзажами на склі.

Цикл мінімалістичних пейзажів Деяка має назву Space, що, як відомо перекладається як «космос»,  хоч автор радше мав на увазі більш загальне значення  — «простір». У цих роботах художник не прагне нав’язати глядачеві своє бачення або думки, скоріше розраховує на те, що спостерігач вступить у діалог з роботою та самим собою. Space — це психологічний проект про наш внутрішній світ.

Картина Михайла Деяка

Картина Михайла Деяка

Рудольф Бурда представляє,так само, дуже особисте, і разом з тим, чітко виявлене трактування теми простору. Його скульптури дуже схожі на космічні об’єкти чи-то навіть втілення людських уявлень про будову галактик. На перший погляд композиційно замкнені сферичні арт-об’єкти заявляють собою об’ємно-просторову сутність, що чітко прочитується. Але вони можуть при цьому сприйматися і як окремі самодостатні глибини.

Rudolf_Burda_BIG BLUE SPACE

При загальній мінімалістичній тенденції робіт художників, сам процес відбору матеріалів і засобів вираження, вже стає творчим актом. Мінімум засобів при максимумі результату — це мабуть ще одна властивість яка об’єднує двох авторів у, так званому, Діалозі. Не змовляючись між собою обидва вони відбирають тільки необхідне. А все, що може виявитися надмірним і відволікаючим від основної теми просто не використовується. Ця якість, як правило, і визначає справжнього художника.

Суб’єктивізм Бурди і Деяка, хоч є вельми очевидним, дає можливість глядачеві співвіднести свій особистий емоційний і творчий досвід, з пропозицією художників. Автори, ніби передбачають певну «відправну точку», з якої глядач може продовжити тему самостійно. Вони дають лише «достатню підставу» для того, щоб акт творчості відбувся. А хто і як його продовжить і закінчить — це вже свобода кожного окремого глядача.

Mikhailo Deyak_Space!

Абсолютно неживої природи, або точніше, субстанції, у художників немає. Є інколи невимовні, і разом з тим, такі, що досить виразно можна відчути взаємодії матеріалів і смислів. Символи абсолютно розчинені у фактурах і плямах. Однак їх присутність у кожній роботі очевидна.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

01.02.2018

Схожі записи