/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Російський олігарх звинуватив Sotheby’s в шахрайстві і зажадав $ 380 млн компенсації

447
Дмитро Риболовлєв / Фото: AFP

Дмитро Риболовлєв / Фото: AFP

До суду Нью-Йорка надійшов позов від російського мільярдера Дмитра Риболовлєва: він вимагає стягнути з Sotheby’s $ 380 млн. Сторона бізнесмена стверджує, що в аукціонному домі знали про справжню вартість картин, які той купував через швейцарського арт-дилера Іва Був’є, проте приховали правду. За твердженням Риболовлєва, аукціонний дім «істотно допоміг найбільшому в історії шахрайству в галузі мистецтва».

Нагадаємо, що Риболовлєв звинувачує Був’є в продажі за штучно завищеними цінами 38 робіт, за які було виплачено $ 2 млрд. Колекціонер стверджує, що Sotheby’s був в курсі справжньої вартості робіт, але свідомо і навмисно зробив шахрайство можливим, надаючи офіційні документи арт-дилеру, в яких було вказано спеціально завищену вартість на мистецькі твори. У позові вказується, що Sotheby’s причетний до продажу третини робіт, придбані за посередництва Був’є, серед них робота Амедео Модільяні, куплена Риболовлєву за $ 118 млн, «Водяні змії II» Густава Клімта ($ 183,8 млн) і «Спаситель світу» Леонардо да Вінчі, куплений за $ 127,5 млн і проданий за рекордні $ 450 млн.

Читайте: Продаж найдорожчої картини Да Вінчі допомогла Дональду Трампу погасити $ 95 млн боргу російському бізнесмену

У самому аукціонному домі відкидають всі звинувачення на свою адресу. Там зазначили, що звинувачення Риболовлєва в причетності Sotheby’s до шахрайської схеми вже оскаржуються в швейцарських судах. У зв’язку з цим представники компанії заявили, що нью-йоркський суд також попросять припинити розгляд позову.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

05.10.2018

Схожі записи